Zajímavosti

Od hliněných džbánků k PET lahvím. Projděte s námi historií stáčení Bílinské kyselky

Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

V Ústeckém kraji zůstává přes noc nejvíce turistů

Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

VIDEOROZHOVOR: Ta voda si to zaslouží, říká Vojtěch Milko. Stane se díky práci na Kyselce Osobností Ústeckého kraje?

Bílina - Matka příroda nám dává poklady, kterých bychom si měli vážit. Pokud se jedná o výtěžky přírodních léčivých zdrojů, je v nejvyšším zájmu o ně pečovat. Toho si je velmi dobře vědom výkonný ředitel firmy Bohemia Healing Marienbad Waters Vojtěch Milko.

Policie představila novou součást výstroje: Speciální modré a žluté vesty

ČR - Policie ČR v úterý představila veřejnosti novou výstrojní součástku. Jde o nové policejní vesty.

V Bílině byl dohodnut významný kontrakt, dlouhodobý export přírodních léčivých výtěžků do Číny

Bílina - Důležitý akt proběhl v neděli 5. února na ředitelství zřídel v Bílině. Spolumajitel společnosti Bohemia Healing Marienbad Waters Vojtěch Milko přivítal čínské hosty. Po několikahodinovém jednání za zavřenými dveřmi došlo k uzavření důležité spolupráce.

Tato krásná modelka z dětského domova si plní další sen, stala se tváří Oriflame

Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.

Ústecký kraj přidá dopravcům na zvýšení mezd autobusáků

Ústecký kraj - Ve čtvrtek 2. února se uskutečnila druhá společná schůzka vedení kraje s představiteli dopravců a jejich odborářů. Po sérii jednání navrhl kraj způsob, jak navýšit dopravcům prostředky na zvýšení mezd řidičů dle říjnového nařízení vlády.

Pozor na podvod! Někdo prodává nevonící svíčky Yankee Candle z testovací výroby u Mostu

Most - Vydělávat na dobrém jménu jednoho z nejznámějších výrobců svíček na světě se zřejmě rozhodl podvodník, který prodává nevonící svíčky z testovací výroby z nové továrny u Mostu, které měly být zničené.

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×