Zajímavosti

Zrození Suprfiše. Rodák z Mostecka napsal knížku pro děti

Most – Spisovatel Jakub Bouda, Mostečan, který se přestěhoval na Šumavu, napsal novou knihu pro děti. Jmenuje se Zrození Suprfiše. Na co se mohou čtenáři těšit? Jak se tvoří na jihu Čech? A co má Jakub rozepsaného nyní?

Ústečtí celníci loni na cle a daních vybrali více než 23 miliard

Ústecký kraj - Částkou přesahující 23 miliard korun, vybranou v uplynulém roce na cle, daních a dalších poplatcích, přispěli ústečtí celníci do státní pokladny.

Výstaviště Zahrada Čech se připravuje na novou sezónu, první výstava bude v polovině února

Litoměřice - Společnost Zahrada Čech se připravuje na novou výstavní sezónu 2017 a již zveřejnila kalendář letošních akcí. Zahájí ho v únoru Mezinárodní zimní výstava drobného zvířectva (16. – 18. 2.), jejíž první ročník se loni na výstavišti setkal s velkým zájmem veřejnosti.

Patroni pomáhají chlapcům z dětských domovů postavit se na vlastní nohy. Najdou se i v Ústeckém kraji?

Ústecký kraj - Po celé ČR se už 4 roky pravidelně schází několik desítek mužů se svými svěřenci, na které čeká kritický moment opuštění dětského domova. Patroni dospívající kluky podporují v tomto obtížném životním období a pomáhají jim při vstupu do samostatného života. Do projektu Patron se mohou zapojit nejen jednotlivci, ale třeba také firemní týmy.

Bezmála 2,5 milionu špatně označených vonných stromečků musí z trhu pryč

Česká republika - Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) uložili pokutu 300 tisíc korun společnosti AutoMax Group s.r.o. (dříve Walmsley enterprises international spol. s r.o.) za nesprávné a nedostatečné označení nebezpečných výrobků, které v průběhu let 2014 a 2015 uvedla na český trh.

Kontroly v minulém roce odhalily nedostatky u třetiny provozovatelů. Inspekce uzavřela 84 restaurací

Česká republika - Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) uskutečnila v roce 2016 téměř 10 tisíc kontrol v provozovnách společného stravování, tedy mj. v restauracích, pivnicích, vinárnách, barech, cukrárnách i čerpacích stanicích. 

Zastavit vylidňování, podpořit vzdělanost a prosperitu. Vláda schválila postup změny Ústeckého kraje

Ústecký kraj – Vláda v pondělí během svého jednání odsouhlasila Strategický rámec hospodářské restrukturalizace Ústeckého, Moravskoslezského a Karlovarského kraje. Vláda tak chce pomoci strukturálně postiženým krajům.

Leze na vás chřipka? Přinášíme otevírací dobu lékáren

Ústecký kraj - Přinášíme přehled provozu lékáren 26. prosince 2016 a na Nový rok v městech Ústeckého kraje. V uvedených dnech jsou totiž většinou uzavřena velká obchodní centra, jejichž součástí jsou zpravidla i lékárny.

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×