Středa 29. červen 2022
Svátek má Petr a Pavel

Klíny - Chvilka napětí, start a pak už vás čeká více než dvoukilometrová jízda nad Šumenským údolím v Krušných horách na Mostecku. Letíte až 150 metrů nad zemí rychlostí až 75 kilometrů v hodině. To je Zipline ve sportovním areálu na Klínech. Není divu, že letos spuštěná adrenalinová atrakce přiláká jen v tomto roce k deseti tisícům osob.

Unikátní Zipline nyní zaslouženě získala vítězství v anketě Krušnohorská NEJ, kterou každoročně vyhlašuje uskupení SPO-NA a zaštiťuje ji Destinační agentura Krušné hory.

V soutěži Krušnohorská NEJ si poměřují síly novinky z cestovního ruchu, které nejvíce oslovily veřejnost. Ta také první tři měsíce roku nominovala to nejlepší, co je v Krušnohoří nově k vidění či k zažití, až do konce srpna pak měli lidé možnost poslat hlas svému favoritu. „V soutěži jde nejen o propagaci novinek v oblasti cestovního ruchu, ale také o to, aby se organizátoři akcí a investoři inspirovali tím, co se lidem líbí a co je do Krušných hor přiláká. Názor odborné veřejnosti v této soutěži stojí zcela stranou. Vítězí ten, komu dají lidé nejvíc hlasů. Je to ideální způsob, jak zjistit, co si lidé užívají. A propagaci Krušných hor pak zaměřit právě tímto směrem,“ říká k soutěži Petra Fryčková, ředitelka Destinační agentury Krušné hory, která jako člen SPO-NA každoročně soutěž organizuje.

edeniky 179

Stejně jako minulý ročník, i ten letošní ovlivnila opatření související s pandemií koronaviru. „Všechna opatření a trvající lockdawn se nejvíce podepsaly na cestovním ruchu a s ním souvisejících službách, na hotelích, penzionech, restauracích. I tak to ale v Krušnohoří žije. Novinky z loňského roku, o kterých se hlasovalo v letošním ročníku soutěže, patří ve vší skromnosti k tomu nejlepšímu, co se v roce 2020 nabízelo v rámci celé České republiky,“ konstatovala mluvčí SPO-NA Eva Maříková.

Na druhém místě skončilo jezero Most, třetí se umístil Krušnohorský lidový dům.

SPO-NA je spojením čtyř subjektů, které spolupracují na propagaci a rozvoji cestovního ruchu v oblasti východních Krušných hor a Mostecka. Na deklaraci o společném postupu v cestovním ruchu se shodly Destinační agentura Krušné hory, Okresní hospodářská komora Most, Hospodářská a sociální rada Mostecka a Euroregion Krušnohoří.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist