Úterý 28. červen 2022
Svátek má Lubomír
Archivováno

Litoměřice - Z rukou Správní rady převzal ve čtvrtek 10. prosince jmenování do funkce primáře interny MUDr. Karel Kubát. Ten od ledna 2016 na této pozici nahradí dlouholetého primáře tohoto oddělení MUDr. Ivana Brambaški.

Foto: archiv MUDr. Kubáta

MUDr. Karel Kubát (*1963) absolvoval Univerzitu Karlovu v Praze, Lékařskou fakultu v Plzni. Má atestaci 1. a 2. stupně z vnitřního lékařství a atestaci z klinické výživy a intenzivní metabolické péče. Kromě roční vojenské služby a absolvování stáží v ČR i zahraničí (ve Spolkové republice Německo a v Rakousku) strávil celý svůj profesní život v litoměřické nemocnici. Zde pracuje od roku 1987, a jak sám říká, jeho největším učitelem, kromě řady skvělých primářů, jako byli prim. MUDr. Henke, prim. MUDr. Černá a prim. MUDr. Brambaški, je vynikající lékař a člověk MUDr. Milan Zbořil.

MUDr. Karel Kubát je rovněž autorem dvou knih a řady článků v odborných časopisech. Jeho poslední kniha, nesoucí název Sladký život, dialogy o cukrovce s Giordanem Brunem, vyšla v letošním roce a je určena laické veřejnosti.

MUDr. Kubát je ženatý a má dvě dcery.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist