Středa 13. listopad 2019
Svátek má Tibor

Libočany - Libočany u Žatce jsou známé jako rodiště středověkého kronikáře Václava Hájka z Libočan. V sobotu a neděli 4. a 5. května mohou ale obec poznat návštěvníci i jinak: otevírá se tu soukromé válečné muzeum, které vytvořili zdejší nadšenci a sběratelé techniky i předmětů z války.

Muzeum se bude otevírat nepravidelně, informovat o tom bude vždy facebookový profil Válečné muzeum Libočany. Tento víkend je ale díky slavnostnímu otevření mimořádný. V sobotu v 10.30 se muzeum otevírá poprvé, takže tomu odpovídá i doprovodný program.

Na prostranství před muzeem budou ukázky válečné techniky Rudé armády, USA i nacistického Německa. Samotné muzeum je malé, s omezenou kapacitou. Proto pořadatelé připravili i další doprovodný program – bude otevřen kostel Všech svatých a místní zámek, které se otevírají jen výjimečně.

Válečné muzeum bude otevřené i v neděli 5. května, za dalším programem mohou návštěvníci vyrazit do nedalekého Žatce. Ve zdejším Letním kině ve Vrchlického ulici totiž probíhá oblastní postupové kolo Národního šampionátu mažoretek. Otevřený je také Chrám chmele a piva nebo Chmelařské muzeum.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací