Čtvrtek 14. listopad 2019
Svátek má Sáva

Roudnice nad Labem - V pátek 21. června navštíví Roudnici největší protidrogová vzdělávací akce spojená se sportem u nás - Cyklo-běh za ČR bez drog. Mezi 10.00 - 10.30 budou jeho účastníci v ulicích města rozdávat vzdělávací brožury, letáky a odpovídat kolemjdoucím na dotazy týkající se drog.

Slavnostní zahájení 17. ročníku Cyklo-běhu proběhlo v pondělí 10. června 2019 v Orlové za účasti stovek dětí, známých osobností a hostů. Další desítky mladých sportovců pak společně s cykloběžci odstarovali letošní turné. Celá akce bude zakončena v Praze v pátek 21. června 2019.

Cyklo-běh se koná u příležitosti Mezinárodního dne proti zneužívání drog, který připadá na 26. červen. Trasa letošního dvanáctidenního Cyklo-běhu vede přes 39 měst Čech a Moravy. Celkem trasa čítá přes 1100 kilometrů. Tým 8 - 10 cyklistů-běžců, kteří sami žijí život bez drog, urazí tuto vzdálenost za 10 dní. Čeká na ně průměrná denní vzdálenost 110 kilometrů! V průběhu tohoto maratonu navštěvuje desetičlenný tým Cyklo-běhu představitele 39 měst a mluví s nimi o problematice drog a jejím řešení, které spočívá v prvé řadě ve zvýšené protidrogové osvětě v daném městě a jeho okolí. Zároveň bude městům prezentovat efektivní Hubbardův detoxikační program pro drogově a alkoholově závislé, fungující výhradně bez použití náhražkových drog.

Celorepublikový Cyklo-běh upozorňuje na DROGOVOU NEGRAMOTNOST u mládeže a dětí a pomáhá zvýšit celospolečenskou aktivitu a zodpovědnost v přístupu k tomuto problému. Projekt je také iniciátorem myšlenky DEN BEZ DROG. V prevenci je důležitý postoj, a proto jeho organizátoři přesvědčují představitelé měst, aby se připojili k myšlence Cyklo-běhu tím, že se rozhodnou stát „Městem bez drog“. Po celou dobu tohoto maratonu probíhají v ulicích navštívených měst INFORMAČNÍ PROTIDROGOVÉ KAMPANĚ. Občanům jsou zodpovídány jejich otázky a zároveň jsou rozdávány brožury a letáky o nebezpečí drog a jejich zdravotních a sociálních rizicích.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací