Sobota 4. červenec 2020
Svátek má Prokop

Podřipsko - V den státního svátku 28. října se pod památnou horou Říp uskuteční „První setkání hasičů pod Řípem“ u příležitosti 101. výročí vyhlášení samostatnosti Československa. Přijďte si prohlédnout historickou i současnou techniku a užít si bohatý program, včetně hudebního vystoupení.

Organizace této ojedinělé akce se ujal šéfredaktor Hasičského čtení Josef Pepa Nitra, OSH Litoměřice, druhý nejstarší český sbor dobrovolných hasičů z Roudnice nad Labem a další sbory Podřipska. Událost se koná pod záštitou starosty Roudnice nad Labem Františka Padělka a za podpory starosty Krabčic Jiřího Šimáčka.

Svou účast, kromě zasloužilých hasičů, přislíbil také první český sbor z Velvar a nejstarší činný pražský sbor dobrovolných hasičů Praha-Braník. Zúčastní se i zástupci profesionálních podnikových hasičů, především z HZS Ústeckého kraje, územního odboru Litoměřice a Spolany Neratovice.

Těšit se můžete jak na historickou techniku, v čele s koněspřežkou z Libkovic, tak ukázky té současné. Nebude chybět ani hasičský sport a bohatý doprovodný program. Hudební kulisu akce zajistí Velký dechový orchestr Mělník pod taktovkou Josefa Šebesty.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací