Pondělí 25. říjen 2021
Svátek má Beáta

Litoměřicko - V Litoměřicích, stejně jako v Lovosicích a na řadě dalších míst kraje nadále dochází k výpadkům autobusové dopravy. V Litoměřicích se situace nevyhýbá ani městské hromadné dopravě (MHD).

„Dílčí výpadky jednotlivých autobusových spojů na linkách MHD byly a jsou způsobovány nedostatečným personálním zázemím, resp. počtem řidičů dopravce, kterým je společnost TD BUS a.s.,“ odpovídá na časté stížnosti cestujících vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství městského úřadu Jan Jakub. Nejedná se tedy o oficiální omezení, ale o nahodilé výpadky dle momentální situace dopravce, které nelze předvídat, a tudíž ani není možné na ně včas upozornit.

V Litoměřicích se pomalu chýlí ke konci výběrové řízení na nového provozovatele MHD, který by měl tuto službu provozovat následujících 10 let. „S jinými a lepšími autobusy a s novým dopravcem by již mělo být vše v pořádku,“ věří vedoucí Jakub. K zahájení provozu s novým dopravcem a na více linkách má dle předpokladů dojít v polovině letošního roku. Nízkopodlažní autobus bude nově zajíždět i na Mírové náměstí. Příslušné odbory městského úřadu zároveň s tím projednávají otázku označení a vybavení stávajících i nových zastávek.

Dopravce, který zatím provozuje MHD v Litoměřicích, měl v uplynulých měsících jezdit i celou řadu objednaných „krajských“ spojů v rámci okresu Litoměřice. Docházelo však k neustálému nedodržování jízdních řádů a k výpadkům spojů. Nepříznivá situace vyvrcholila ukončením smluvního vztahu s krajem. Dopravu nyní nově zajišťuje Dopravní společnost Ústeckého kraje (DSÚK), ale vzhledem k nedostatku řidičů došlo k jejímu omezení. Cestující na Litoměřicku tak od ledna dočasně postrádají desítky autobusových spojů, a to hlavně ve večerních hodinách.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací