Středa 20. leden 2021
Svátek má Ilona
Archivováno

Most - Novou sezónu začíná mostecký autodrom. A vy můžete být u toho a ještě si přitom pořádně zařádit. Zájemci mohou v sobotu 23. března využít možnosti poznat trať mosteckého okruhu a svézt se vlastními auty po zdejší trati. Podle všeho bude o šanci zažít mostecký okruh z pohledu závodníka opět velký zájem.

Jak na to?

Pravidla jízdy na závodní dráze jsou stejná tak jako v předchozích letech. Zájemce o svezení si nejprve vyplní prohlášení účastníka, v němž souhlasí, že na trať jede na vlastní nebezpečí a vlastní odpovědnost.  Na startovní věži si poté zakoupí kupón v hodně 150 Kč, který ho opravňuje k desetiminutové jízdě na závodní dráze. Z bezpečnostních důvodů nelze překročit propustnost tratě, což je v tomto případě jízd 25 aut na trati. Z tohoto důvodu si zájemce zpravidla musí vystát menší, či větší frontu a poté je na pokyn pořadatele vpuštěn na dráhu.  Po absolvování desetiminutové jízdy bude účastník za postem dvanáct nasměrován na boxovou komunikaci po níž opustí trať.
V případě, že si zájemce zakoupí více kupónů, řadí se po odjetí znovu na konec fronty pro zopakování jízdy.

Když se vybouráte, nikdo vám to nezaplatí

Vzhledem k tomu, že se jedná o jízdy v sériových vozech nedoporučujeme pokoušet se závodit a trhat rychlostní rekordy. Prvkem, který by měl účastníky nabádat k obezřetnému chování na trati, je i fakt, že na havárii na uzavřeném okruhu se nevztahuje havarijní pojištění ani pojištění odpovědnosti za provoz motorového vozidla.

I tentokrát budou platit přísná pravidla. Na okruh se smí pouze s auty, která mají platnou registrační značku a STK, anebo upravená vozidla opatřená bezpečnostním rámem a v odpovídajícím technickém stavu. Pro posádky v otevřených vozidlech platí povinnost použít při jízdě bezpečnostní helmu a helmu doporučujeme i posádkám ostatních vozidel. Dále nesmí být ve vozidle osoba mladší osmnácti let. Výjimku mají držitelé závodní licence FAS AČR platné pro okruhy, rallye a vrchy. Samozřejmostí je zákaz jízdy pod vlivem alkoholu a jiných omamných látek. V areálu bude přísně hlídáno dodržování maximální povolené rychlosti 30 km/h. Je zakázáno více osob ve vozidle, než kolik je povoleno v technickém průkazu daného automobilu.

K dispozici bude prodejní stánek s reklamními předměty, občerstvení a pořadatelé nezapomněli také na možnost prohlédnout si zázemí okruhu, jako je např. startovní věž s dispečinkem apod.

Autor: Autodrom Most

 

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací