Pátek 27. květen 2022
Svátek má Valdemar

Litoměřice - Zajištění provozu městské autobusové dopravy (MAD) v Litoměřicích na přechodné období a v mimořádném režimu krajně naléhavé okolnosti od 1. února do 31. června 2019 bylo předmětem včerejšího mimořádného zasedání rady města. Dopravu přebírá společnost Autobusy Karlovy Vary, a.s.

Původně měla své působení v Litoměřicích zahájit až od 1. července letošního roku, dosavadní provozovatel TD BUS a.s. však smlouvu městu vzhledem k vlastní kritické situaci vypověděl 16. ledna 2019 již k poslednímu lednovému dni.

„Nový dopravce včera podpisem smlouvy vyjádřil svou vstřícnost a ochotu pomoci překlenout městu toto nelehké období způsobené výpovědí současné firmy zajišťující MAD. Uzavřením smlouvy bylo dovršeno maximální úsilí celé řady lidí, kteří se na přípravě podmínek a záležitostí souvisejících podíleli, a podařilo se tak odvrátit hrozící přerušení poskytování veřejné služby v přepravě cestujících pro občany,“ přiblížil náročnost celého procesu Jan Jakub, vedoucí Odboru dopravy a silničního hospodářství MěÚ Litoměřice. Jak dále uvedl, časové možnosti na přípravu jakéhokoliv řešení byly opravdu kriticky šibeniční, a to zejména s přihlédnutím k celkové situaci na trhu autobusové dopravy, kdy se s podobnými situacemi potýkají v celé řadě jiných měst a řidičů autobusů či zájemců řídit taková vozidla je naprostý nedostatek.

Kapacitní a technické důvody novému dopravci zatím neumožňují zajistit provoz v takovém rozsahu, jako tomu bylo doposud, a proto dochází k omezení provozu části spojů na obou linkách. Jde o některé brzké autobusové spoje po čtvrté hodině ranní a takové, u nichž by bylo třeba více řidičů na jedné lince najednou. Dále pak večerní spoje po osmnácté hodině. „Stav se má průběžně lepšit s postupným navyšováním počtu řidičů,“ doplnil ještě vedoucí Jakub.

K podpisu smlouvy došlo během včerejšího dne, konečné znění jízdních řádů bylo předmětem jednání až do pozdních odpoledních hodin, dřívější informování občanů tedy nebylo možné. Přesto se díky spolupráci s Městskými kulturními zařízeními Litoměřice podařilo vylepit ještě během večera aktuální jízdní řády na všech zastávkách. K dispozici jsou i u všech řidičů v jednotlivých autobusech.

Plný provoz zahájí společnost Autobusy Karlovy Vary, a.s. od července letošního roku. Počítá s nasazením nových autobusů a navýšením linek z dosavadních dvou na čtyři. Nízkopodlažní autobus bude nově zajíždět například i na Mírové náměstí.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist