Středa 22. květen 2019
Svátek má Emil

Lovosice - V budoucí kavárně Centra kultury Lovoš se intenzivně pracuje. Zdi jsou vyštukované a v nejbližších dnech dojde na pokládku dlažby. Jako samostatná akce se také rozbíhá stavební příprava instalace nového výtahu, který propojí všechna nadzemní patra budovy.

Kromě pokládky dlažby v prostorách kavárny a jejího zázemí probíhá také osazování dělících skleněných konstrukcí do ocelových rámů, které budou kavárnu rozdělovat a stanou se originálním designovým prvkem prostoru. Po dokončení povrchových úprav budou nainstalovány zařizovací předměty, jako jsou bary nebo osvětlení. Interiérové práce by mohly být dokončeny v průběhu dubna, což předznamená stěhování prvního nábytku.

Fasáda budovy je již téměř hotová, s posledními úpravami se čeká na dokončení některých interiérových prací souvisejících s montáží oken a parapetů. Vzhled ulice Žižkova ovšem změní krom fasády také nová předzahrádka. Do ulice byla z kavárny vybourána další 4 francouzská okna, která rozšíří možnost obsluhy prostoru. Současně s těmito pracemi se rozbíhají také úpravy prostor budoucího infocentra budovy. Zde nyní probíhají bourací a hrubé stavební práce. „Na vše dohlíží osvědčená dvojice Monika a Michael White, designerka a architekt, kteří mají na svědomí velmi povedenou rekonstrukci Lovo Divadla z minulého roku. Jsem si jist, že z jejich rukou opět vyjde krásný, čistý a účelný prostor, který bude lidem sloužit minimálně stejně dobře jako náš nový sál,“ pochválil spolupráci starosta města Milan Dian.

1403kavarna2

Zdroj: www.meulovo.cz

Výběrové řízení na zhotovitele vyhrála společnost LT-BAU s.r.o. z Ústí nad Labem. Firma v loňském roce rekonstruovala také sál Lovo Divadla. Rekonstrukce kavárny, jejího zázemí a infocentra bude stát celkem 8 400 000,- Kč včetně DPH.

Zcela nový výtah bude vybudován v zadním traktu budovy. V těchto dnech byly zahájeny přípravné stavební práce pro bezbariérově propojení všech nadzemních pater budovy včetně nového baru v nejvyšším podlaží kulturního centra. „Současná nákladní zdviž ve foyer budovy se ukázala jako potenciálně nebezpečná. Špatně se ovládá a již několikrát jsme museli volat techniky k uvězněné osobě. Navíc nepropojuje nejvyšší patro, kde je nyní nový bar, kam je zapotřebí dopravovat jak osoby, tak zboží a materiál,“ vysvětlil Vladimír Šuma, místostarosta města. V rozpočtu města jsou na nový výtah vyčleněny 2 mil. Kč.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací