Středa 18. září 2019
Svátek má Kryštof

Litoměřice - Se zástupci odborové organizace Nemocnice Litoměřice, a.s., vedené Martinem Bukvářem se v pondělí na radnici sešlo vedení města Litoměřice. Cílem bylo vyjasnit si další kroky a záměry související s budoucností tohoto zdravotnického zařízení.

Za velmi přínosnou označil diskusi místostarosta Karel Krejza. „Ačkoliv jsme se na některých věcech neshodli, věřím, že se alespoň částečně podařilo zástupce odborů přesvědčit o tom, že skutečně hledáme nejvhodnější cesty k tomu, abychom zajistili na další roky dopředu personální i ekonomickou stabilitu naší nemocnice,“ uvedl místostarosta. Vedení města se v následujících dnech postupně setká i se zaměstnanci jednotlivých primariátů nemocnice. První setkání se v nemocnici uskuteční již zítra.

Až do 7. června mají čas zástupci petičního výboru předložit vedení města petiční archy a otázku pro požadované referendum.

„Rada města žádá přípravný výbor místního referenda k nemocnici v Litoměřicích, aby předložil otázku místního referenda a případně petiční archy, a to nejpozději do 7. června, aby mohlo zastupitelstvo 13. června na svém jednání v souladu s § 8 odst. 1 písm. b) zákona o místním referendu konání referenda vyhlásit v termínu v první polovině září 2019,“ stojí v pondělním usnesení rady města. Revokováno tímto bylo předchozí usnesení rady, kde došlo k písařské chybě, na níž upozornil radní Petr Hošek. V usnesení č. 321/12/2019 písm. f) je totiž chybně uvedeno ustanovení zákona o místním referendu jako § 8 odst. 1 písm. a) když správně má být § 8 odst. 1 písm. b).

Několik dní před plánovaným referendem se uskuteční i diskuse s veřejností na téma budoucnosti nemocnice, a to v Kulturním a konferenčním centru, které disponuje v Litoměřicích nejvyšší kapacitou sálu. „Je třeba před referendem poskytnout lidem aktuální informace důležité pro to, aby se mohli dle svého uvážení rozhodnout,“ dodal starosta Ladislav Chlupáč.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací