Úterý 28. červen 2022
Svátek má Lubomír

Litoměřice - Traumatologickou ambulanci, indikační poradnu a angiochirurgickou poradnu najdou pacienti od prvního červnového dne v nových prostorách v pavilonu H. Výše zmíněné ambulance se sem přestěhovaly z místnosti vedle centrálního příjmu.

Nová ambulance, včetně prostorné čekárny, vznikla z prostor, které dříve sloužily jako sklad a provozní místnosti radiologického pracoviště. Prostorná ambulance vznikla ze dvou místností vybouráním příčky. V místnosti byly upraveny stěny a podlahy, vybudovány byly také dvě převlékací kabinky pro pacienty přístupné z čekárny. Prostor byl rovněž vymalován, byly osazeny nové dveře, instalováno úsporné LED osvětlení a na zem položena podlahová krytina. Zcela nové jsou i parapety. Místnost byla vybavena nábytkem vyrobeným na zakázku.

0506ambulance2

V prostoru čekárny byla po vybourání původního povrchu nově vybudována podlaha včetně položení podlahové krytiny. Dále byly upraveny stěny, osazeny nové parapety a místnost, která je po probourání části stěny volně přístupná z tzv. rentgenové chodby, byla vybavena novými pohodlnými židlemi. Pro lepší komfort pacientů zdobí stěny čekárny fototapeta a prostor je vybaven televizí a odkládacími stěnami a policemi na tiskoviny.

0506ambulance3

Nemocnice při budování nové ambulance a čekárny opět spolupracovala s architektkou Naďou Richterovou, která obojí navrhla zcela v souladu se současným pojetím a barevným laděním centrálních chodeb nemocnice.

0506ambulance4

Z hlediska dlouhodobé vize nemocnice je přesun ambulancí z oblasti centrálního příjmu do jiných částí nemocnice dalším krokem k naplnění záměru vybudovat v pavilonu C pracoviště urgentního příjmu. Jde o pracoviště multioborové spolupráce řešící akutní stavy a poskytující komplexní pohled na pacienta. Pobyt pacienta na urgentním příjmu nepřesahuje dobu 24 hodin, poté je směřován na další pracoviště nemocnice nebo propuštěn do domácího ošetřování.

0506ambulance5

5x foto zdroj: www.litomerice.cz

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist