Úterý 19. listopad 2019
Svátek má Alžběta

Lovosice - Osmička se protáhne před Saunu. K předání staveniště došlo 18. června. V loňském roce bylo v prostoru vysázeno 27 stromů, které doplnily platanové stromořadí podél Zámecké ulice, a za 8 týdnů k nim přibydou i mlatové cesty.

V lokalitě vzniknou nová komunikační propojení, která budou respektovat současné trasy. Napříč územím povede cesta, které propojí lesopark s plaveckým bazénem. Zcela nové propojení povede podél potoka Modla směrem k lávce u koupaliště. „Naším záměrem je, aby se lokalita stala dalším místem pro volnočasové aktivity. Uprostřed pozemku byl schválně ponechán prostor pro pořádání kulturních aktivit, jako jsou například zahradní slavnosti, akce v rámci Václavské pouti nebo pálení čarodějnic. Bude zde možné hrát frisbee, lakros, pouštět draky a podobně,“ uvedl Vladimír Šuma, místostarosta města.

1906osmicka2

Zdroj: www.meulovo.cz

Mlatové cesty budou konstruovány jako sypané plochy z přírodního kameniva, které se následně mechanicky zhutní - podobné byly před nedávnem vybudovány na starém hřbitově. Cesty budou lemovány betonovými zahradními obrubníky. Nakonec se v šíři zhruba 0,5 m podél dokončených cest upraví zelený pás.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací