Úterý 19. listopad 2019
Svátek má Alžběta

Roudnice nad Labem - Roudnice již v tento pátek 28. června v 11 hodin slavnostně zahájí provoz nově zrekonstruovaného dětského hřiště v parku Josefa Hory. Přijďte si mezi prvními vyzkoušet herní prvky, které v Roudnici jinde nenajdete!

Park Josefa Hory je, vzhledem ke své lokalitě, rozloze a kvalitě i sta­bilitě vegetačních prvků, jedním z nejvýznamnějších rekreačních míst v Roudnici nad Labem. Cílem téměř tříměsíční investiční akce přitom bylo posílení rekreačního potenciálu tohoto parku tak, aby byl vy­užíván zejména místními rodinami s dětmi. Stavba je přitom maximálně ekologická a ohleduplná k okolí.

2506hriste1

Zdroj: www.roudnicenl.cz

„Průběh stavby nám zkomplikovaly nutné vícepráce s odstraněním části základů kašny, odhalené v rámci výkopových prací. Firmě se však rekonstrukci daří v avizovaném prodlouženém termínu dokončit. Proto zvu všechny rodiče s dětmi, aby s námi před posledním červnovým víkendem, po převzetí hřiště, přišli zahájit jeho provoz,“ řekl místostarosta Jiří Řezníček.

2506hriste3

Zdroj: www.roudnicenl.cz

Hřiště nabídne známé, ale v Roudnici i zcela nové atrakce. K již několik týdnů zpřístupněné lanové pyramidě se tak přidá část s dráhou, skluzavkou, houpačkami, ale například i houpací sítí, zemními trampolínami, či několika druhy balančních prvků. Zároveň byl před otevřením doplněn nejen potřebný inventář, ale také nové informační tabulky.

2506hriste4

Zdroj: www.roudnicenl.cz

„I přes platnou vyhlášku zakazující volný pohyb psů na veřejných prostranstvích, včetně Horova parku, je stále mnoho těch, kteří své miláčky pouští z vodítka. Původní dětské hřiště, na rozdíl od nového a daleko většího, bylo oploceno. Proto jsme cítili potřebu připomenout, že park by měl být především bezpečným místem pro rodiny s dětmi a až poté pro jejich mazlíčky,“ vysvětlil místostarosta.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací