Úterý 1. prosinec 2020
Svátek má Iva

Lovosice - V Lovosicích v tuto chvíli probíhá zhruba desítka investičních akcí, které realizuje přímo radnice. Mimo to probíhá také několik akcí dalších soukromých subjektů.

Z nejvýznamnějších akcí města to jsou: Místo pro přecházení na silnici I/30, Rozšíření lesoparku Osmička, Vybudování komunikace, chodníků a veřejného osvětlení v ulici Sadová, Revitalizace prostoru U Turka, Oprava fasády staré radnice a Zlepšení akustiky v hale krytého plaveckého bazénu. Mimo to probíhají opravy ve školských zařízeních, demontuje se část technologie chlazení na zimním stadionu a Tepelné hospodářství města připravuje rekonstrukci teplovodní sítě v ulici Dlouhá.

Místo pro přecházení na silnici I/30

Na silnici I/30 u benzínové stanice bude v brzké době dokončeno místo pro přecházení. Přístupové chodníky jsou již z obou stran dokončeny, ale ještě se nedají používat, protože nejsou zkolaudovány. V současné době se pracuje na centrálním ostrůvku. S těmito pracemi je spojeno omezení provozu v místě stavby, které by mělo trvat nejdéle do konce měsíce. K napojení stožárů veřejného osvětlení na městskou síť by mělo dojít v tomto týdnu. Přejímací řízení by mělo být zahájeno 29.07. a ukončení akce se předpokládá 2. srpna.

Rozšíření lesoparku Osmička

Trasy mlatových cest jsou vytyčeny a v celé jejich délce došlo k odkrytí svrchní vrstvy půdy. V rozsahu cca ½ tras je již položen betonový obrubník. Po dokončení obrubníků budou následovat práce na pokládce spodních vrstev mlatových cest.

Vybudování komunikace, chodníků a veřejného osvětlení v ulici Sadová

V ulici Sadová jsou v tuto chvíli již dokončeny chodníky a veřejné osvětlení. Pracuje se na povrchu komunikace, kterou bude tvořit asfaltový recyklát. Pro zajištění odtoku vody byly vybudovány 4 kanalizační vpusti se vsakem. Práce by měly být do konce tohoto měsíce dokončeny.

Revitalizace prostoru „U Turka“

V současnosti jsou dokončeny bourací práce na I. etapě, tedy v prostoru bývalého stánku PNS. Zahájeny byly práce na položení podkladových vrstev a pracuje se na základech pro autobusovou zastávku, jejíž součástí bude také nový stánek PNS. Výroba konstrukce zastávky již byla zadána odborné firmě.

2207lovosice2

Zdroj: www.meulovo.cz

Oprava fasády „staré radnice“

Hned po výstavbě lešení byly zahájeny práce na odstranění nevhodné akrylové vrstvy fasády směrem k náměstí. Práce jsou prováděny ručně, tak aby došlo k co nejmenšímu poškození ozdobných prvků a podkladních vrstev. Koncem měsíce by mělo dojít k sundání sochy medvěda ze štítu budovy. Socha je bohužel vlivem klimatických podmínek ve velmi špatném stavu a nepůjde zrestaurovat. V současné době se zpracovávají návrhy na zhotovení nové sochy, která bude mít opět podobu medvěda.

Zlepšení akustiky v krytém plaveckém bazénu

V současnosti vrcholí práce na dokončování akustických podhledů a závěrečném čištění prostoru. Práce budou ovšem převzaty až ve chvíli, kdy dojde k akustickým měřením, které potvrdí zlepšení akustických poměrů v prostoru.

2207lovosice1

Zdroj: www.meulovo.cz

„Letošní stavební sezóna je smrští stavebních akcí po celém městě. Práce probíhají v hale zimního stadionu na opravě chlazení pro včasné otevření ledové plochy. Přes prázdniny dochází k opravám ve školních zařízeních. Práce stále probíhají i v budově Kulturního centra Lovoš. Město připravuje výběrová řízení na vybudování bramborárny v budově centrální školní jídelny, plánujeme natření balkónů v Domě s pečovatelskou službou. A výčet není zdaleka konečný. Nezmínil jsem například akce, které ve městě provádějí další subjekty nebo které plánují organizace zřízené městem,“ vylíčil starosta města Milan Dian.

Letos byly již dokončeny akce: Rekonstrukce původní společné televizní antény a kabelových rozvodů v obou dvou Domech s pečovatelskou službou, Kavárna LOVO Café, Rekonstrukce chodníku v ulici 28. října, Mlatové cesty na hřbitově, Parkoviště v Zámecké ulici, Portál gymnázia, Výměna 8 stožárů veřejného osvětlení v ulici Žižkova a Modernizace učeben v ZŠ A. Baráka.

Na investiční akce je v rozpočtu města pro rok 2019 vyčleněno více jak 47 mil. Kč.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací