Pondělí 25. říjen 2021
Svátek má Beáta

Ústecký kraj - V úterý 23. července 2019 navštívil předseda vlády Andrej Babiš spolu s ministry životního prostředí Richardem Brabcem a dopravy Vladimírem Kremlíkem Ústecký kraj. Hlavními body programu byly prezentace vodohospodářských a dopravních projektů či prezentace péče o přírodu v Českém středohoří. Andrej Babiš se zároveň zúčastnil vypouštění kriticky ohroženého druhu sysla do přírody.

První zastávkou předsedy vlády v Ústeckém kraji byla obec Velemín. Zde se nejprve setkal s vedením obce, kde hovořili o vodě, obnově vodárenské infrastruktury či o stavbě domova seniorů.

Členové vlády si následně v obci prohlédli prezentaci projektů výstavby silnic a dálnic v Ústeckém kraji. Ředitel ústeckého ŘSD informoval, že do roku 2024 dojde k dokončení 24 kilometrů dálnice D7 v úseku mezi Slaným a Postoloprty. Během příštích dvou let by pak mělo být dokončeno zkapacitnění obchvatu Panenského Týnce. Na rok 2025 se plánuje dokončení prací na tzv. Kladenské spojce. Náklady na její stavbu činí přibližně 2,4 miliard korun.

„Měli jsme prezentaci ŘSD o stavbách různých obchvatů. Podle mě je to dlouhé a je potřeba, aby ŘSD zkrátilo termíny. Jde i o legislativu a já jsem připraven pomáhat. D8 jsme v tomhle kraji stavěli 32 let. Mluvil jsem se starostkou Bíliny, která marně čeká na výstavbu obchvatu. Ten by měl být hotový až za 10 let. Tyhle termíny jsou nepřijatelné,“ okomentoval premiér dopravní stavby v kraji.

Předseda vlády spolu s ministry poté navštívil obec Raná a Národní přírodní rezervaci Raná Hrádek, která patří do chráněné oblasti České středohoří. V lokalitě se nachází jedna ze dvou největších syslích populací. Spolu s přilehlým letištěm Hrádek je jejich počet odhadován na 1 000 jedinců.

Další zastávkou byla Bílá stráň pod Milou. Zde si členové vlády prohlédli, jak probíhá péče o přírodu.

Posledním bodem programu bylo vypouštění kriticky ohroženého sysla obecného do přírody. Cílem je propojení s nedalekými místy, kde syslové žijí a posílení zdejších populací. Vypouštění probíhá na místech, kde dříve žili a je jim poskytována pravidelná péče. Záchranné programy realizuje Agentura ochrany přírody a krajiny za finanční podpory Ministerstva životního prostředí.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací