Pátek 5. červen 2020
Svátek má Dobroslav

Ústecký kraj - Jubilejní desáté zasedání čeká hodnotitelskou komisi, která oceňuje jedinečné výrobky a zážitky z regionu podél toku řeky Ohře značkou „Poohří regionální produkt®“. Jejich katalog dnes obsahuje přes tři desítky produktů, služeb a zážitků. Noví zájemci se mohou hlásit nejpozději do 20. října.

Destinační agentura Dolní Poohří, která je koordinátorem této regionální značky, vyhlašuje již desáté kolo certifikace, v níž mohou výrobci a poskytovatelé služeb z regionu podél řeky Ohře získat certifikát originality. Zasedání certifikační komise se bude konat 5. listopadu v Žatci. Hodnotí délku tradice, regionální původ, jedinečnost a výjimečné vlastnosti, u výrobků také využití domácích surovin, u zážitků třeba jejich kvalitní prezentaci a spolupráci v rámci regionu.

Přihlášky je nutné odevzdat nejpozději do 20. října. Podrobnosti včetně kritérií jsou k dispozici na www.dolnipoohri.eu/poohri-regionalni-produkt. Regionální producenti a poskytovatelé služeb mohou přihlašovat své nabídky do tří kategorií – výrobek, služba a zážitek. Úspěšní žadatelé pak mohou značku a logo využívat na svých produktech a propagačních materiálech. S propagací jim pomáhá také Destinační agentura Dolní Poohří. „Držitele značky zveme na naše akce. Řada z nich se představila například na prázdninovém Dni Ohře v Kadani,“ říká ředitel agentury Ing. Lukáš Pichlík. „Pro příští turistickou sezónu navíc připravujeme další díl výpravného Magazínu regionálních značek Vychutnejte si Dolní Poohří,“ dodává.

Značka „Poohří regionální produkt®“ provází návštěvníky a obyvatele Dolního Poohří již pátým rokem. Je součástí rodiny 27 regionálních značek z celé České republiky. Katalog dnes obsahuje 34 výrobků, převážně potravin jako jsou sýry, piva, med či pečivo, ale též originální dárkové předměty jako vitráže či opukové výrobky. Certifikují se také zážitky, které nemůžete prožít nikde jinde než v Poohří. Patří mezi ně třeba jízda Doupovskou drahou, jachtařské tréninky na Nechranické přehradě, Císařský den v Kadani nebo kdoulování v brložském mlýně. „Certifikáty jsou platné dva roky. O jejich obhájení by proto měli při podzimním kole požádat i všichni ti, kteří své certifikáty získali před dvěma lety,“ upozorňuje Ing. Lukáš Pichlík. Celý proces je pro žadatele bezplatný. Komise se schází pravidelně dvakrát v roce – na jaře a na podzim.

Cílem certifikace je propagovat a doporučovat turistům originální výrobky z daného regionu, v tomto případě podél celého toku řeky Ohře. Pro návštěvníky regionu představuje logo snadnou orientaci, jak získat kvalitní a zaručeně místní službu nebo produkt. Všechny služby, zážitky a produkty si mohou zájemci prohlédnout na webu www.regionalni-znacky.cz/poohri.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací