Pátek 5. červen 2020
Svátek má Dobroslav

Roudnice nad Labem - V tomto týdnu proběhlo převzetí výsledku rekonstrukce prostor bývalého sídla Komerční banky v Jungmannově ulici. Základní umělecká škola díky ní získala nové zázemí pro výuku. Přestavbou přízemí vznikly tři nové třídy i po­třebné hygienické zázemí.

Projekt řešil přístavbu a stavební úpravy spojené se změnou v užívání bývalých prostor Komerční banky, měst­ského objektu č.p. 1062, v jehož druhém patře již probíhala výuka hudebních oborů. Pro ty výtvarné však byly dosa­vadní prostory v Libušině ulici již nedostačující.

„O výtvarný obor je stále větší zájem. Jsem proto rád, že se dlouholeté úsilí podařilo přeměnit v konkrétní činy. Dvě stovky žáků, kteří jsou u nás zapsáni, se bude mít v nových a důstojných prostorách možnost rozvíjet mnohem lépe než v těch, které máme k dispozici v Libušině ulici,“ řekl ředitel roudnické ZUŠ PhDr. Ondřej Šedivý.

2309rnl2

Zdroj: www.roudnicenl.cz

Přestavba škole přinesla dvě rovnocenné velké světlé třídy a třetí určenou keramické tvorbě. V následujících měsících učebny čeká kompletní dovybavení nábytkem i potřebným materiálem. Již od příštího pololetí pak bude možné současně učit dvě velké skupiny po patnácti žácích a třetí v zázemí, kde nebude chybět pec ani hrnčířský kruh. Vestibul poslouží jako velká šatna, zádveří pak může poskytnout prostor pro vý­stavy. Součástí investice jsou i nové toalety pro celou budovu školy tak, aby odpovídaly počtu žáků a splňovaly potřebné hygi­enické normy.

2309rnl3

Zdroj: www.roudnicenl.cz

„Roudnická umělecká škola je nejen místem pro dětské vol­nočasové aktivity, ale dlouhodobě v našem regionu poskytuje kvalitní základy hudebního i výtvarného vzdělání. Z produkce jejích žáků máme pravidelně radost na našich akcích a někteří z nich dosahují i profesionální úrovně. S výsledky práce firmy jsme spokojeni. Věřím, že se žákům budou nové prostory také líbit a škole umožní další zkvalitnění výuky a rozšíření jejích kapacit,“ řekl místostarosta Mgr. Jiří Řez­níček.

2309rnl4

Zdroj: www.roudnicenl.cz

I přes nutné vícepráce (např. montáž sádrokartonových podhledů, oprava vnější kanalizace, či úprava ústředního vytápění) částka za rekonstrukci nepřesáhla původně odhadované 4 mil. Kč. Dle návrhu projektového ateliéru PROEFEKT zakázku ve stanoveném termínu a za celkovou cenu 3 720 870 Kč s DPH vyhotovila firma VERSANA s.r.o.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací