Středa 12. srpen 2020
Svátek má Klára

Litoměřice - Celkem 26 středních škol a odborných učilišť z Litoměřicka a okolí se představí na jubilejním 20. ročníku přehlídky studijních nabídek s názvem „ŠKOLA 2019“. Akce proběhne v úterý 12. 11. 2019 mezi 9.00 – 18.00 hodinou v prostorách Kulturního a konferenčního centra v Litoměřicích. Na její organizaci se spolupodílí tamní kontaktní pracoviště Úřadu práce ČR a Město Litoměřice.

Výstava je nejširší nabídkou prezentací středních škol a učilišť pro žáky posledních ročníků základních škol z celého litoměřického regionu. Je určena nejen jim, ale i jejich rodičům, pedagogickým pracovníkům, nezaměstnaným a všem, kteří chtějí změnit profesi nebo si chtějí doplnit kvalifikaci. Zástupci škol s nimi proberou aktuální informace týkající se podmínek studia, přijímacího řízení a profilu absolventa určitého oboru.

Žáci ZŠ budou mít možnost promluvit si se zástupci jednotlivých vzdělávacích zařízení, učiteli a také se studenty dané školy. Budoucí středoškoláci tak budou mít možnost dozvědět se informace o jednotlivých oborech a také podrobnosti o přijímacím řízení na jednotlivé školy. Návštěvníci obdrží letáčky a shlédnou videoprezentace i praktické ukázky. Děti i jejich rodiče tak získají velké a přehledné množství informací.

Své zástupce bude mít na místě také Úřad práce ČR. Jeho specialisté poradí zájemcům s výběrem nejvhodnějšího povolání a pomohou jim s orientací ve vzdělávací nabídce škol.

„Výběr studijního oboru patří mezi nejdůležitější kroky v životě mladého člověka. Může značně ovlivnit jeho budoucí profesní i osobní život. Proto je třeba nebrat ho na lehkou váhu. Úřad práce ČR je zájemcům připraven v tomto ohledu maximálně pomoci,“ shrnuje ředitelka Kontaktního pracoviště ÚP ČR v Litoměřicích Alena Křtěnová.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací