Úterý 29. září 2020
Svátek má Michal

Roudnice nad Labem - V pondělí proběhlo další z pravidelných setkání starostů ORP Roudnice nad Labem. Zástupci podřipských obcí se sešli v sálu školicího střediska hotelu Koruna, aby se seznámili s novinkami v legislativě a děním v regionu.

Na programu setkání byly změny v legislativě střetu zájmů, auditů a krizového řízení. Odbor životního prostředí prezentoval povodňový plán, informoval o povinnostech souvisejích s čipováním psů a o zavedení sběrných nádob pro třídění jedlých olejů a tuků. Odbor sociálních věcí pohovořil o projektu plánování sociálních služeb, na kterou navázala prezentace činnosti organizace NADĚJE. Místostarosta Vlastimil Čtverák také zodpověděl dotazy týkající se pohřebnictví.

Ředitel Říp o.p.s. pohovořil o nabídce Informačního a dopravního centra Podřipska, novém rozšíření online prodeje vstupenek a webovém kulturním portálu. Nechyběly ani informace o činnosti MAS Podřipsko, z.s. Vedoucí odboru školství kultury a sportu se věnovala Městské knihovně Ervína Špindlera, aktuálně vyhlášeným dotacím a tradičnímu tématu plnění povinné školní a předškolní docházky. Setkání uzavřela společná diskuse.

„Dnešní setkání splnilo svůj účel. Osobní kontakt se starosty spádových obcí je pro nás i zaměstnance roudnického úřadu velmi důležitý. Projednali jsme s nimi všechna aktuální témata a věřím, že si z něj odnesli mnoho užitečných informací,“ zhodnotil roudnický starosta František Padělek.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací