Pondělí 27. září 2021
Svátek má Jonáš

ČR - Benzina, patřící do mezinárodní skupiny PKN ORLEN, získala ocenění Obchodník roku 2019 v kategorii Čerpací stanice s prodejnou v soutěži Mastercard Obchodník roku. Lídr českého trhu v oblasti čerpacích stanic tak navázal na loňské vítězství.

„Obhájení vítězství v soutěži Mastercard Obchodník roku považuji za potvrzení našeho obchodního úspěchu v posledních letech. Každý rok investujeme zhruba jednu miliardu korun do modernizace a rozvoje našich čerpacích stanic. A tyto investice se vyplácí. V počtu čerpacích stanic i prodeje paliva jsme lídry trhu a v posledních letech jsme významně navýšily příjmy z občerstvení. V minulém roce jsme pokračovali v rozvoji našich mobilních aplikací a vstoupili na slovenský trh. Letos připravujeme pro zákazníky další novinky a vylepšení. Jednou z nich je spuštění věrnostního programu, který bude součástí naší mobilní aplikace,“ řekl Marek Zouvala, ředitel sítě čerpacích stanic Benzina, a dodal: „A nezapomínáme ani na vzdělávání našeho personálu. Dvě výukové dodávky neustále objíždí naše čerpací stanice a naši lektoři v nich vzdělávají pracovníky čerpacích stanic v technických a prodejních dovednostech včetně zákaznické péče a bezpečnosti. Za dva roky jsme takto proškolili již 2 500 pracovníků.“

Od roku 2012 Benzina zmodernizovala většinu svých čerpacích stanic, rozšířila služby, zavedla nový koncept občerstvení Stop Cafe a představila prémiová paliva Verva a paliva Efecta s čistícím účinkem pro motor vozu. Každoroční investice přes miliardu korun výrazně přispěly k tomu, že Benzina je dnes lídrem českého trhu a také moderní a mezi řidiči nejoblíbenější značkou.

Benzina dlouhodobě zvyšuje počet čerpacích stanic a objem celkové výtoče. Díky tomu navýšila svůj tržní podíl z 15 % v roce 2014 na aktuálních 24,3 %. Ke zvýšení tržního podílu přispěla také modernizace celé sítě a investice do rozvoje konceptu občerstvení Stop Cafe, které je již dostupné na 306 stanicích ze současných 416 čerpacích stanic. V loňském roce vstoupila také na slovenský trh, kde do její sítě nyní spadá již 10 čerpacích stanic.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací