Neděle 7. červen 2020
Svátek má Iveta a Slavoj

ČR – Již sedmnáct obětí na životech, 2837 prokázaných onemocnění, 43 tisíc provedených testů, ale také jedenáct vyléčených pacientů. Takové jsou aktuální statistiky k pondělnímu ránu. Zveřejnilo je ministerstvo zdravotnictví.

Dobrou zprávou je, že druhý den v řadě za sebou klesl počet nově zjištěných onemocnění novým koronavirem Covid-19. V neděli se prokázala nemoc podle hlášení krajských hygienických stanic u 160 lidí. V sobotu to bylo 262 lidí a předtím v pátek rekordních 373 nově diagnostikovaných nákaz.

Nejvíce nemocných (446), je ve věkové skupině mezi 45 až 54 lety. Ale Covid-19 se nevyhýbá ani dětem. Mladších čtrnácti let jich marodí 135. Onemocnění Covid-19 prokázali hygienici také u šestiměsíčního chlapce. Miminko onemocnělo na Karlovarsku.

Pětašedesátiletých a starších je k pondělnímu ránu nemocných 313. Velká část zemřelých pochází právě z této věkové kategorie.

Stát chce více chránit seniory

Ministerstvo zdravotnictví vydává v souvislosti se zvýšeným rizikem přenosu nákazy mezi klienty a zaměstnanci domovů pro seniory a lůžkových zařízení poskytovatelů sociálních služeb další mimořádná opatření pro maximální zajištění jejich ochrany.

Opatření se týkají nových podmínek pro příjem klientů. Vyžadováno bude vstupní vyšetření klientů na přítomnost koronaviru s negativním výsledkem a umístění po dobu 14 dnů do samostatného pokoje. Oboje bude platit od 30. března 2020.

„Kromě již platného přísného zákazu návštěv zavádíme další důležitá preventivní opatření a postupy při přijímání nových klientů do těchto zařízení. Je nesmírně důležité dbát na ochranu staršího obyvatelstva, jakožto jedné z nejohroženějších skupin, a upravit jim podmínky tak, aby se u nich co nejvíce snížila možnost přijít do styku s nákazou. Zaváděná opatření jsem probral také s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou a šéfem Asociace poskytovatelů sociálních služeb Jiřím Horeckým, kteří s nimi souhlasili,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Všem poskytovatelům sociálních služeb v zařízení domovů pro osoby se zdravotním postižením, domovů pro seniory a domovů se zvláštním režimem a poskytovatelům sociálních služeb poskytujícím odlehčovací služby v pobytové formě je tímto mimořádným opatřením nařízeno, aby přijímali osoby za účelem poskytování sociálních služeb v jejich zařízeních až poté, co podstoupí vyšetření na přítomnost koronaviru s negativním výsledkem. Dále bylo poskytovatelům nařízeno, aby osoby, které po tomto vyšetření přijmou za účelem poskytování sociálních služeb v jejich zařízeních, umístili po dobu 14 dnů od jejich přijetí do samostatného pokoje.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací