Středa 29. červen 2022
Svátek má Petr a Pavel

Litoměřice - Město Litoměřice obdrželo na konci roku 2019 od Ústeckého kraje investiční dotaci určenou na modernizaci porodního sálu pro Nemocnici Litoměřice, a.s. ve výši 9 milionů korun. Na svém čtvrtečním jednání schválili litoměřičtí zastupitelé její převod do litoměřické nemocnice.

„Až finance dorazí, lze zahájit přípravu a průběh výběrového řízení na zhotovitele akce. Následně pak lze přikročit k samotné realizaci. Původní harmonogram modernizace je výrazně ovlivněn probíhající pandemií koronaviru, ale věřím, že akci budeme moci realizovat ještě v letošním roce,“ sdělil Radek Lončák, předseda představenstva Nemocnice Litoměřice, a.s. a městský radní.

Původní porodní sál z roku 1993 má podobu otevřených porodních boxů a rodičky se musí během jednotlivých porodních fází přemisťovat do různých místností. Rozhodnutím představenstva společnosti byl zahájen proces příprav na modernizaci porodního sálu nemocnice, a to s ohledem na snahu zbytečně nezatěžovat rodičky v průběhu porodních fází a přiblížit prostředí porodnice domácímu prostředí a ještě více otevřít současným trendům porodnictví. Modernizací porodního sálu nemocnice tak dojde k dalšímu výraznému zvýšení komfortu nejen pro rodičky, ale i pro zdravotnický personál. Celkem akce vyjde téměř na 11 milionů korun, kdy částku nad devítimilionovou dotaci bude nemocnice hradit z vlastních prostředků.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist