Neděle 9. srpen 2020
Svátek má Roman

Litoměřice - Do konce srpna by měly být dle harmonogramu dokončeny práce na výstavbě nového přechodu pro chodce na hlavním tahu městem na Českou Lípu v ulici Na Kocandě u křižovatky s ulicí Jiřího z Poděbrad. K omezení provozu v místě nedochází, řidiči by jen měli dbát zvýšené opatrnosti.

„Vše zatím probíhá podle plánu, do konce prázdnin by mělo být hotovo. S dopravním omezením nepočítáme, provoz by měl být až do konce prací zachován v obou směrech,“ sdělil Miroslav Mišurec ze stavební firmy Gerhard Horejsek s.r.o., která akci provádí.

3107prechodkz2

Zdroj: www.litomerice.cz

Celkové náklady technicky náročného projektu jsou 4,3 milionu korun. Město získalo od Státního fondu dopravní infrastruktury dotaci ve výši 3 milionů korun. „Jen dopravní značení instalované po celou dobu prací stojí v řádech statisíců korun. Součástí akce je i výstavba od základů nových chodníků i silnice, bude tu také nová kanalizace či sedm lamp,“ vysvětlil Mišurec.

3107prechodkz3

Zdroj: www.litomerice.cz

Přechod pro chodce na silnici, která je v majetku Ředitelství silnic a dálnic, byl v tomto místě velice dlouhý. Nová podoba přinese jeho uživatelům větší bezpečnost, neboť bude uprostřed rozdělen ostrůvkem, bude bezbariérový a nasvícený. Dojde také k přesunu autobusových zastávek v obou směrech na bezpečnější místo.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací