Středa 28. červenec 2021
Svátek má Viktor

ČR – Ministr zdravotnictví Roman Prymula, který v minulých dnech nechvalně proslul porušením vlastních opatření, oznámil v pondělí večer nová opatření v boji s koronavirem.

Od středy 28. října začne platit zákaz nočního vycházení od 21 do 5 hodin s výjimkou cesty do zaměstnání nebo jiných neodkladných cest. Povolené je i venčení psů, ale jen v okruhu do 500 metrů od bydliště.

Zaměstnavatelům se nařizuje vždy využívat home office, pokud je to možné vzhledem k charakteru práce a provozním podmínkám.

„Na farmářských trzích se zakazuje konzumace potravin na místě. Dále pak mezi stánky, stolky nebo jinými prodejními místy musí být nejméně dva metry volný prostor. V jeden čas nesmí být na ploše farmářského tržiště více než 20 lidí na 400 metrech čtverečných,“ uvádí Roman Prymula. To je přibližně stejně jako rozměry běžné zahrádky v kolonii.

Zakazuje se prodej na tržištích, v tržnicích a v mobilních provozovnách, pochůzkový a podomní prodej. Zákaz se nevztahuje na pojízdné prodejny zajišťující prodej základního sortimentu v obcích, kde není možné toto zboží zakoupit v jiné provozovně.

Zakazuje se maloobchodní prodej a prodej a poskytování služeb v provozovnách v pondělí až v sobotu v čase mezi 20 až 5 hodin a v neděli po celý den. Toto omezení se netýká čerpacích stanic, lékáren, obchodů na nádražích a prodejen ve zdravotnických zařízeních.

S ohledem na dušičky zůstávají otevřená květinářství. Uvnitř obchodu mohou být maximálně dva zákazníci.

Opatření jsou v platnosti od středy 28. října do konce nouzového stavu.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací