Pátek 22. říjen 2021
Svátek má Sabina

Litoměřice - Dvacet let v Litoměřicích oblékali uniformy strážníků městské policie pouze muži. Nyní došlo ke změně. Do týmu, který čítá 31 strážníků, přibyly dvě mladé ženy – Tereza Veselá a Nikol Šmatová.

U prvně jmenované šlo o přirozený výběr zaměstnání, neboť vystudovala střední školu TRIVIS, která připravuje studenty právě pro práci u policie, hasičů nebo armády. „Jsem moc spokojená. Hlavně mám radost, že mohu pracovat v Litoměřicích, v našem krásném městě,“ říká 22letá Tereza Veselá.

Nikol Šmatová sice studovala hotelovou školu, ale nakonec se rozhodla jít ve šlépějích svého otce, který uniformu strážníka obléká již šestnáct let. „Měla jsem tak od dětství hodně informací z první ruky a ta práce mě vždy lákala. Nakonec jsem se tedy potatila,“ usmívá se o rok starší Nikol Šmatová.

Podle velitele Městské policie v Litoměřicích Ivana Králika byly obě strážnice perfektně připravené na výběrové řízení. „Žen se přihlásilo víc. Ty, které hledaly práci v kanceláři, jsme nepřijali. Potřebovali jsme posily do terénu,“ vysvětil Ivan Králik. „Interiér služebny jsme změnili tak, aby nové kolegyně měly samostatnou místnost. Do kolektivu zapadly skvěle. Nikdo z kolegů nemá problém s nimi pracovat,“ doplnil velitel městské policie.

Zkušenosti se strážnicemi Ivan Králik konzultoval s kolegy z Roudnice n. L., Ústí n. L. nebo Mostu. Podle něj teď záleží především na nich, jak se s novou prací popasují, jaký si získají respekt. „Strážníkem se člověk nestane po zkoušce odborné způsobilosti. K tomu potřebuje tři až pět let zkušeností. My budeme novým kolegyním maximálně nápomocni,“ ujistil Ivan Králik.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací