Úterý 18. leden 2022
Svátek má Vladislav

Klínovec - Skiareál Klínovec otevře po roce své brány lyžařům, a to v sobotu 4. prosince. Radostnou zprávu zveřejnil na svém facebooku.

V provozu bude u lyžařů oblíbená modrá sjezdovka Dámská, která v délce necelých 1,5 kilometru, šířce až 40 metrů a s převýšením 230 metrů bude připravena na komfortní lyžovačku i díky tomu, že návštěvníky na její vrchol vyveze nová lanovka s vyhřívanými sedadly a oranžovou krycí bublinou. "Na ostatních sjezdovkách intenzivně pracujeme a doufáme, že se brzy dostane i ně," informuje skiaerál.

Provoz na lanovce Dámská bude probíhat denně. "Zatím se musíme obejít bez očekávané novinky v podobě večerního lyžování na Dámské. První „večerko“ pro vás chystáme na Boží hod Vánoční, tedy 25. prosince," dodávají provozovatelé skiareálu.

Jezdit se bude za speciální jízdné:

  • 1 den - dospělý: 590,-kč
  • 1 den - dítě: 350,-Kč
  • 3 hodiny - dospělý: 490,-Kč
  • 3hodiny - dítě: 290,-Kč

Jak bude probíhat kontrola bezinfekčnosti?

Z důvodu nařízení vlády mohou ve skiareálech lyžovat pouze lidé, kteří se prokážou jakýmkoli certifikátem o prodělání nemoci či očkování. Tato povinnost se nevztahuje na osoby mladší 12 let. Děti mezi 12 a 18 rokem mohou kromě certifikátu o prodělání či očkování použít PCR test, který není starší než 72h.

První možností je klasický nákup na pokladně. Zde bude kontrola probíhat podobně, jak to již znáte například z restaurací. Certifikát můžete mít s sebou v mobilu nebo vytisknutý.

Druhou možností je nákup online skrz eshop.klinovec.cz. Nákup online má výhodu v tom, že zde zakoupené jízdenky můžete využít v jakýkoli den v zimní sezóně. Stačí se jen zaregistrovat a mít u sebe čipovou kartu. Do 12. prosince lze navíc na e-shopu nakoupit denní a sezónní skipasy s výraznými slevami.

Certifikát bezinfekčnosti si nahrajete ve správě svého profilu v sekci nastavení, případně ve správě své rodiny. Použít lze aplikaci Tečka nebo můžete připojit celý certifikát jako přílohy v pdf či jpg. Systém poté zkontroluje, zda je vložený certifikát platný. U dětí do 12 let není certifikát nutný, je ovšem nutné vyplnit u člena rodiny datum narození.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist