Neděle 24. červen 2018
Svátek má Jan

 

Litoměřice - Na zákaz průjezdu nákladních aut centrem Litoměřic v úterý dohlížela městská policie. Jeho dodržování kontrolovala hlídka u městského hřbitova v odpoledních hodinách. Žádný z prověřených řidičů nákladních automobilů nad 12 tun však zákaz neporušil.

„Během dvou hodin hlídka zkontrolovala čtyři vozidla s hmotností nad 12 tun. Všichni řidiči se prokázali dodacím listem umožňujícím vjezd do města, ať už pro staviva, mrazírny či jiné místní podniky. V dozorování zákazu tranzitu však budeme pokračovat i nadále,“ informoval velitel Městské policie Litoměřice Ivan Králik.

Hlídky městské policie dlouhodobě kontrolují také vozidla projíždějící. „Pokud má hlídka důvodné podezření pro porušení zákazu tranzitu, projíždějící vůz odstaví a kontroluje na místě. Pochopitelně se však může stát, že některý řidič zákaz poruší a naší kontrole unikne. Z důvodu kapacity hlídek není možné vysledovat všechny,“ dodal velitel Ivan Králik.

1309mp2

Zdroj: www.litomerice.cz

Kdo tedy do centra může a kdo nikoliv? Zákaz omezuje automobily s hmotností nad 12 tun. Neplatí však pro dopravní obsluhu, tedy pro vozidla zásobování, zdravotního a údržbářského charakteru a auta, jejichž řidiči či provozovatelé mají v místech za značkou bydliště, ubytování, sídlo nebo nemovitost.

„V praxi to znamená, že řidiči nákladních vozidel nad 12 tun jedoucí například od České Lípy v rámci dálkové přepravy musejí na kruhovém objezdu Na Kocandě odbočit vlevo po silnici I. třídy I/15 a vyjet kolem vlakového nádraží ven z města přes Tyršův most. Obdobně je tomu i ze strany opačné, kdy u Lovosic a před mostem generála Chábery umístěné dopravní značení usměrňuje vozidla „TRANZIT“ opět na silnici I. třídy směrem na Terezín a k Tyršově mostu s možností pokračování na Českou Lípu, popř. Křešice,“ doplnila tisková mluvčí města Litoměřice Eva Břeňová.

 

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací