Neděle 23. září 2018
Svátek má Berta

Litoměřice - Centrum Litoměřic se podrobí výzkumu intenzity dopravy. Nenápadná sčítací zařízení zaznamenají dopravní vytíženost v historické části města od 13. do 20. října. Díky těmto šetřením a informacím od občanů z probíhajícího průzkumu dopravního chování získá město vstupní data pro dopravní model, který může v budoucnu pomoci s organizací dopravy Litoměřic.

„Naměřené hodnoty budou vodítkem pro základní výpočty a statistiky popisující složení dopravního proudu, rozložení intenzit dle kategorií a časové periody či statistiky popisující průběh rychlostí na měřené lokalitě,“ vysvětlila Barbora Novotná Březovská z Centra dopravního průzkumu.

Měření zajistí automatický sčítač dopravy (ASD - Sierzega SR4), který zaznamená každé vozidlo v měřeném profilu. K němu následně přiřadí informace o směru jízdy, rychlosti, délce, kategorii i odstupu od předchozího vozidla v sekundách včetně času průjezdu. Zařízení pracuje s rozsahem rychlostí od 3-250 km/h. Je autonomně napájeno a má kompaktní rozměry, neovlivňuje tedy řidiče v dopravním chování.

„Sčítače se nejčastěji umísťují na sloupky dopravních značek. Dopravu prověří v ulicích Lidická, Michalská, Velká Dominikánská, Dlouhá, Mostecká a Jarošova. Kromě těchto ulic pak ještě na třech místech vytipovaných Centrem dopravního výzkumu v souvislosti s připravovanou rozptylovou studií,“ doplnil projektový manažer udržitelné dopravy Zdeněk Zabilanský z Městského úřadu Litoměřice.

Výzkum intenzity dopravy navazuje na směrový průzkum dopravy organizovaný Centrem dopravního výzkumu v měsíci září. Výsledky měření město obdrží do konce roku 2017, dopravní model bude zpracován v první polovině roku 2018.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací