Pondělí 17. prosinec 2018
Svátek má Daniel

Třebenice - Na linku 158 bylo v úterý 9. ledna přijato oznámení z Třebenic, že měl v pondělí v ranních hodinách nabízet neznámý muž dětem jdoucím do školy sladkosti a lákat je do svého vozidla. Policisté ihned zahájili prověřování a pátrali po neexistujícím pachateli.

Během krátké chvíle zjistili, že se toto oznámení nezakládá na pravdě. Děti si celou situaci vymyslely. Bohužel než se tato informace dostala k policistům, byla bleskově šířena po sociálních sítích a jako neověřená se také dostala k rodičům dětí prostřednictvím školního elektronického informačního systému.

"V těchto případech je vždy prvořadé oznámit neprodleně informace policii. Kromě preventivních informací, které jsou každopádně velmi důležité, je nutné vysvětlit dětem, jaký může mít dopad smyšlená situace na jejich okolí, na ně samé a na jejich zákonné zástupce," uvedla policejní mluvčí Pavla Kofrová.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací