Sobota 27. únor 2021
Svátek má Alexandr

ČR, Ústecký kraj - V souvislosti se silnou vichřicí eviduje dispečink ČEZ Distribuce aktuálně tři desítky poruch na vedeních vysokého napětí a další desítky na nízkém napětí.

"Největší problémy máme v Karlovarském a Plzeňském kraji (Sokolovsko, Tachovsko a Karlovarsko), ale také na severní Moravě (Karvinsko a v lokalitě Frýdek - Místek) v kraji Královehradeckém (Trutnovsko, Hradecko). Poruchy evidujeme také ve středních Čechách (Příbramsko) a v Ústeckém kraji (Děčínsko), ale zde je situace o poznání klidnější," uvedla ve čtvrtek večer mluvčí Skupiny ČEZ Soňa Holingerová.

Nejčastější příčinnou poruch je pád stromů a větví do vedení, ulomené izolátory, přetrhané vodiče. "Poruchové čety máme v terénu a snaží se poruchy opravit a dodávky obnovit co nejdříve. Plné ruce práce mají také dispečeři, kteří manipulují vedení na dálku a operátoři distribučního call centra," dodala mluvčí.

Aktuálně je bez elektřiny na 15 tisíc odběrných míst na zásobovacím území ČEZ Distribuce. "Čekáme jak se situace bude dál vyvíjet a kam se vichřice bude přesouvat," doplnila Soňa Holingerová.

Poruchy můžou všichni hlásit na bezplatnou linku 800 850 860.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací