Pátek 22. březen 2019
Svátek má Leona

Teplicko – Policistům se podařilo dopadnout zloděje, který se specializoval na krádeže katalyzátorů z výfuků aut. Pachatelem je 32letý recidivista. Katalyzátory odřezával ze zaparkovaných vozů, řádil hned v několika městech v kraji.  

Katalyzátor kradl 32letý muž několik měsíců. Koncem února v rozmezí několika dnů je odcizil v Oseku ze tří zaparkovaných vozidel „Katalyzátory vyřezal z výfuků, majitelům aut způsobil škodu nejméně dvacet sedm tisíc korun,“ řekl k případu policejní mluvčí Daniel Vítek. Stejných krádeží se muž dopustil také v březnu v Litoměřicích, Roudnici nad Labem a Ústí nad Labem. V těchto třech případech byla škoda vyčíslena na více jak 56 tisíc korun.

Při poslední krádeži v Ústí nad Labem ho v noci z úterý na středu viděla z okna žena, která zavolala na tísňovou linku. „Muž se před přivolanými policisty dal na útěk, přeskočil plot u rodinného domu, kde se schoval pod auto, ale ani to mu nepomohlo, protože ho policisté našli,“ popsal zadržení pachatele policejní mluvčí.

V minulosti sedmkrát odsouzený muž, který má vysloven zákaz pobytu na Teplicku, protože se tady již dříve dopouštěl trestné činnosti, byl obviněn z přečinů krádeže, krádeže ve stadiu pokusu a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Poté byl eskortován do věznice, kam ho poslal soudce za jiné krádeže na 14 měsíců, za odcizení několika katalyzátorů si může pobyt za mřížemi prodloužit až o tři roky.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací