Sobota 19. leden 2019
Svátek má Doubravka

Libochovice – Když se venku ochladí a občas zaprší a vy přesně v takovém počasí rádi navštěvujete české zámky nebo jiné podobné památky, dejte si nyní pozor, pokud byste se chystali do Libochovic. Oblíbený zámek je totiž teď uzavřen – filmaři v jeho prostorách natáčejí německý film. O víkendech však zůstává otevřen, a tak šanci k návštěvě přece jen máte.

Na zámku se natáčí filmový příběh s názvem Ottilie von Faber-Castell. „Dílo vytváří německá produkce a je to životopisný snímek o německé baronce, jejíž rodina založila výrobu pastelek a psacích potřeb,“ uvedl Ladislav Pešek, kastelán zámku Libochovice. Hraběnka měla pět dětí. Firma Faber-Castell působí na trhu dodnes a má kolem osmi tisíc zaměstnanců.

Filmaři v prostorách zámku pracují od 9. května a budou tam až do 8. června. Provoz zámku je omezen, stejně tak i vstup do parku. Ve všední dny je zámek pro veřejnost uzavřen kvůli natáčení, ale o víkendech ho zájemci mohou přece jen navštívit. Filmaři na víkend vždy přeruší práci a zámek je otevřen v sobotu i v neděli od 9 do 16 hodin. Návštěvníci mají v této době možnost i jednoho zážitku navíc: na zámku si mohou prohlížet také filmové kulisy.

Státní zámek Libochovice je od roku 2002 národní kulturní památkou. Každý rok ho navštíví přes dvacet tisíc lidí.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací