Sobota 19. leden 2019
Svátek má Doubravka

Litoměřice - Rekordní počet návštěvníků zavítal ve dnech 11. – 13. května na litoměřické výstaviště tradiční Autosalon na Zahradě Čech. Zde byly k vidění oblíbené značky automobilů, motocyklů i nákladních vozů. Mimo to si mohli návštěvníci prohlédnout, ozkoušet i zakoupit skútry, tříkolky, elektrokola, traktory, zdravotní pomůcky i nakládací techniku. Akci zpestřila řada exhibicí, roadshow, soutěží i bohatý kulturní program.

Třídenní výstavu zaměřenou na motorismus si nenechalo ujít 16.500 návštěvníků. „Oproti předešlému roku jsme zaznamenali opět nárůst v návštěvnosti. Spokojenost byla jak na straně vystavovatelů, tak návštěvníků, kteří si mohli na jednom místě prohlédnout na 24 motoznaček. V rámci unikátní roadshow se představil Volkswagen T-Roc. Návštěvníci se mohli například svézt také vlajkovou lodí celé značky Ford modelem Mustang,“ uvedla obchodní, marketingová a provozní ředitelka výstaviště Michaela Mokrá.

1705autosalon1

Výstavní expozice Zahrady Čech byly i o Autosalon uzpůsobeny významnému výročí 100 let od založení Československé republiky, které se ve spolupráci s Ústeckým krajem slaví také na litoměřickém výstavišti. Příchozí mohli obdivovat historické automobily, motocykly, nákladní vozy, zemědělská i hasičská technika. Hlavní část expozice pak tvořil automobil prezidenta T. G. Masaryka Praga Grand 850 i s napodobenou květinovou výzdobou, která vozidlo zdobila při příjezdu prezidenta do Československa. Nechyběl ani historický doprovodný program. Posezení u fontány a baru Zahrady Čech zpříjemnila houslistka, v sobotu oživila historickou expozici dobová hudba Holba, v neděli zase stepaři.

1705autosalon3

V sobotu se v rámci Autosalonu konal již 35. Mezinárodní sraz veteránů, který jako tradičně pořádá VCC Velemín. „V letošním roce vyšplhala účast na více než 130 historických automobilů, motocyklů a užitkových vozů“ uvedl Vratislav Král, předseda VCC Velemín. Většina se vydala se svými stroji na soutěžní jízdu k památné hoře Říp.

1705autosalon4

Nedělní program doladil sraz upravených vozů Tempo chill vol. 3, kterého se zúčastnilo na 50 vozidel. Do výběru TOP automobilů srazu se dostal Volkswagen Passat B4 Variant, Volkswagen Golf 3 GTI a Audi A4 Avant. Mimo těchto vozidel se zde objevily automobily Škoda 120L, BMW M3, Volkswagen Golf MK1 kabriolet, vozy z kategorie offroad nebo old mobile Mercedes Benz. U hlavního podia navíc proběhlo představení pěti upravených vozů. Tuningové publikum si nakonec podmanila zpěvačka, herečka a jezdkyně v rallysprintech Olga Lounová.

1705autosalon5

5x foto zdroj: www.litomerice.cz

Autor: Radka Jakovcová

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací