Sobota 19. leden 2019
Svátek má Doubravka

Litoměřice - Ve čtvrtek 17. května 2018 proběhl v areálu stanice v Litoměřicích již osmý ročník soutěže „Mladý záchranář“ o putovní pohár ředitele Územního odboru Litoměřice, Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje.

Cílem soutěže bylo ověření teoretických a praktických znalostí žáků základních škol a osmiletých gymnázií z okresu Litoměřice v problematice ochrany člověka za mimořádných událostí, která je zařazena do vzdělávacích programů 2. stupňů základních škol.

Soutěž odstartovala úderem 9 hodiny a na soutěžící družstva čekalo celkem 10 stanovišť, na kterých prokazovali své vědomosti v oblastech ochrany obyvatelstva, požární ochrany, poskytování první pomoci, bezpečného pohybu v silničním provozu, poskytování sebeochrany při mimořádných událostech.

1805soutez2

Foto: HZS Ústeckého kraje

Soutěžního klání se celkem zúčastnilo 5 čtyřčlenných smíšených družstev (2 dívky a 2 chlapci) žáků základních škol a víceletého gymnázia z okresu Litoměřice. Po splnění soutěžních úkolů všemi družstvy a objektivním ohodnocení předvedených výkonů od rozhodčích, vykrystalizovalo toto celkové pořadí:

  • 1. místo – ZŠ Lovosice, Sady pionýrů 355/2
  • 2. místo – ZŠ Úštěk, Polské lidové armády 11
  • 3. místo – Gymnázium Roudnice n/L, Havlíčkova 175
  • 4. místo – ZŠ Straškov-Vodochody, Straškov 167
  • 5. místo – ZŠ Terezín, Na Krétě 354

První dvě družstva si vybojovala právo startu v krajském kole „Mladého záchranáře“, které se uskuteční 12. června 2018 na vrchu Doubravka v Teplicích.

1805soutez3

Foto: HZS Ústeckého kraje

Spolu s Hasičským záchranným sborem Ústeckého kraje - Územním odborem Litoměřice, Směnou „A“ a Krajským ředitelstvím se na přípravě a realizaci soutěže podíleli Policie ČR – Územní odbor Litoměřice, Městská policie Litoměřice, Český červený kříž – Oblastní spolek Litoměřice, Zdravotnická záchranná služby Ústeckého kraje, MěÚ Litoměřice, MěÚ Lovosice, MěÚ Roudnice n/L, kteří přispěli ke zdárnému průběhu soutěže.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací