Středa 29. červen 2022
Svátek má Petr a Pavel

Litoměřice - Aktivně přistupuje litoměřická nemocnice k jednomu z palčivých problémů českého zdravotnictví, kterým je nedostatek kvalifikovaného personálu. „Snažíme se využít všech způsobů, které nám pomáhají zajistit dostatečný počet pracovníků, zejména pak ve zdravotnické části nemocnice,“ ujistil Radek Lončák, předseda představenstva Nemocnice Litoměřice, a.s. a zmínil konkrétní krok, který nemocnice v nedávné době učinila.

Jde o snahu přitáhnout do zdravotnictví lidi v mladém věku, tedy v okamžiku, kdy se rozhodují pro své další profesní směřování volbou střední školy. Proto se v pondělí 4. června v prostorách nemocnice uskutečnilo setkání kariérových poradců oblasti Litoměřice. Toho se zúčastnili jak zástupci Krajského úřadu Ústeckého kraje, Úřadu práce Litoměřice, Vyšší odborné školy zdravotnické a Střední školy zdravotnické Ústí nad Labem, tak i samotní kariéroví poradci.

„Všechny přítomní byli seznámeni se strukturou profesí ve zdravotnictví, aktuální potřebou pro naši nemocnici a samozřejmě proběhla exkurse po vybraných pracovištích nemocnice, kde byli účastníci setkání seznámeni s naším prostředím a mohli jej následně žákům končícím základní školu co nejvíce přiblížit,“ nastínila Lenka Kalábová, manažerka pro nelékařské zdravotnické obory, která se za nemocnici, společně s předsedou představenstva Radkem Lončákem, schůzky zúčastnila.

Autor: Naděžda Křečková

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist