Úterý 28. červen 2022
Svátek má Lubomír

Litoměřice - V pondělí 10. září schválili zastupitelé Ústeckého kraje litoměřické nemocnici dotaci ve výši 7,1 miliónu korun. Ta o tyto prostředky zažádala letos v červnu v rámci dotačního programu s názvem „Podpora zvýšení komfortu pacientů při poskytování akutní lůžkové péče na území Ústeckého kraje – 2018“, který je cílen na všechny nemocnice v kraji.

„Nemocnice plánuje za tyto prostředky pořídit vybavení v celkové hodnotě přes 13,5 miliónů korun,“ prozradil podrobnosti předseda představenstva nemocnice Radek Lončák a přiblížil, na co jsou finance především určeny. Zahrnuto je například dalších 60 elektricky polohovatelných lůžek s antidekubitními matracemi, nočními stolky s jídelní deskou a dalším příslušenstvím. Dále pak 20 převozových křesel, lithotryptor, kolonoskop, gastroskop, inkubátor, výhřevné lůžko, ultrazvuky, dezinfektory ložních mís, motodlahy, sprchovací a koupací lůžka, vertikalizační lůžko a další vybavení.

Dotace Krajského úřadu Ústeckého kraje čerpá litoměřická nemocnice úspěšně již od roku 2014 a doposud takto získala přes 23 miliónů korun, z toho po 7 miliónech korun v loňském a letošním roce.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist