Sobota 27. únor 2021
Svátek má Alexandr

ČR - Česká obchodní inspekce objevila na trhu hračku, která není v souladu s bezpečnostními požadavky kladenými na hračky pro nejmenší děti. Jedná se o plastovou knížku do vody „Belly Bear“ s obrázky zvířátek.

Uvnitř jedné ze stránek je umístěné pouzdro, ve kterém jsou 2 knoflíkové baterie s označením CR 1220. Výrobek je prodáván v plastovém obalu s papírovou manžetou. Na obalu výrobku je uvedena informace "Batery operated 3x Button Cell LR55", a dále  identifikační údaje výrobce a dovozce hračky do EU. Na papírové etiketě, dodatečně nalepené na obalu výrobku, je označení distributora a informace pro spotřebitele v českém a slovenském jazyce spolu s označením E6771641.

2609knizka

Foto: ČOI

Česká obchodní inspekce zjistila, že výrobek není v souladu s požadavky na bezpečnosti hraček (NV č. 86/2011 Sb.). Při běžném způsobu používání může dojít k porušení svaru listu knihy, ve kterém je uprostřed molitanové výplně vyříznut otvor. V tomto otvoru je umístěno malé pouzdro s knoflíkovými bateriemi. Z hračky, po výše uvedeném porušení bočního svaru jednoho z listů, lze snadno oddělit malou část molitanové výplně či pouzdro s bateriemi a tím se může hračka stát pro dítě nebezpečná.

Česká obchodní inspekce uložila prodejci zákaz distribuce uvedené hračky. Výrobek byl nahlášen kontaktnímu bodu na Ministerstva průmyslu a obchodu a informace o výrobku zveřejněny v systému RAPEX.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací