Úterý 28. červen 2022
Svátek má Lubomír

Litoměřice - Získat informace o rozpočtu města Litoměřice, o dopravních uzavírkách, vyhláškách nebo vyhledat v sekci Životní situace návod jak postupovat při vyřizování úřední záležitosti můžete v Městské nemocnici v Litoměřicích prostřednictví elektronické úřední tabule.

Moderní informační zařízení s dotykovým ovládáním zde bylo minulý týden uvedeno do provozu za účasti starosty města Ladislava Chlupáče a tajemníka městského úřadu Milana Čigáše.

„Na této elektronické tabuli najdou občané města totožné informace jako na elektronické úřední desce na Mírovém náměstí. Ovládání je velmi jednoduché, intuitivní, takže se lidé po několika kliknutích dostanou k dokumentům, na které mají zájem se podívat,“ přiblížil fungování nového informačního nástroje Milan Čigáš.

Elektronická úřední tabule je umístěna za podatelnou, v těsné blízkosti pracoviště Czech Point, které bylo v nemocnici otevřeno v prosinci loňského roku. Cílem bylo umožnit zaměstnancům a klientům nemocnice přímo v budově vyřídit si úřední záležitosti.
„Ukázalo se, že šlo o krok správným směrem. Statistiky ukazují, že této služby využívá čím dál více lidí, a to nejen pacientů a zaměstnanců nemocnice, ale chodí sem i občané z okolí,“ vysvětlil tajemník a dodal, že zřízení Czech POINTU v nemocnici vítají také imobilní pacienti, protože úředníci za nimi mohou docházet vyřídit agendu až k lůžku. Největší zájem u nich je o ověřování podpisů, například u plné moci.

„Litoměřice jsou jedno z mála měst, které má pracoviště Czech POINTU a úřední tabuli v nemocnici. Ministerstvo vnitra to zařadilo mezi příklady dobré praxe a my jsme rádi, že jsme tímto krokem ještě více přispěli k přiblížení agendy města k občanům,“ konstatoval Milan Čigáš.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist