Úterý 25. červen 2019
Svátek má Ivan

Hřensko - Ústečtí celníci kontrolovali v uplynulých dnech prodejní stánky na tržnici ve Hřensku. Kontrolu zaměřili především na dodržování práv duševního vlastnictví. V jednom stánku a v prostoru před ním celníci zajistili 358 kusů zboží, u kterého vzniklo důvodné podezření z porušování práv duševního vlastnictví.

Kabelky, peněženky, opasky, přívěšky a stavebnice měly jedno společné, vykazovaly znaky padělků. Prodejce výrobky nabízel coby originály světoznámých značek, např. Louis Vuitton, Gucci, Tommy Hilfiger, Calvin Klein, Michael Kors, Guess a Giorgio Armani a Lego. Hodnota zajištěného zboží vyčíslená v ceně originálních výrobků dosáhla téměř 1.25 milionu korun.

1010padelky1

Celníci zboží zajistili a uskladnili. Případem se budou zabývat kolegové z oddělení Správního trestání Celního úřadu pro Ústecký kraj.

1010padelky2

Někteří obchodníci jsou prostě nepolepšitelní. Přestože jim hrozí propadnutí zboží i peněžité tresty, výrobky, které porušují některá práva majitelů ochranných známek, opakovaně nabízejí.

1010padelky3

Ústečtí celníci od ledna letošního roku zajistili na tržnicích a v kamenných obchodech téměř šest tisíc kusů různého zboží za více než sedm miliónů korun. V kontrolách a boji proti prodeji padělků budou pokračovat i nadále.

1010padelky4

5x foto: Celní úřad pro Ústecký kraj

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací