Úterý 25. červen 2019
Svátek má Ivan

Roudnice nad Labem - V minulém měsíci proběhlo dokončení polozapuštěných kontejnerových nádob na nových stanovištích pro sběr separovaného odpadu v Mlýnské a Židovické ulici. Roudnice tak má již sedm těchto moderních odpadových zařízení. Stále se však potýká s bezohledným odkládáním odpadu.

Předmětem projektu bylo vytvoření dvou stanovišť polozapuštěných kontejnerů pro separovaný odpad v Mlýnské ulici, kde nahrazuje klasické kontejnery v blízkosti katolického kostela a dále v lokalitě Podlusk, konkrétně ulici Židovická.

„Dlouhodobě se v Roudnici snažíme o nahrazování mnohdy nevzhledných a zapáchajících kontejnerů jejich alternativou v podobě podzemních nádob. Výchozím požadavkem pro jejich umístění je vždy nalezení lokality, kde nedojde k narušení stávajících inženýrských sítí. Jedná se o moderní a kvalitní řešení, které nám vydrží na mnoho let a věřím, že s ním budeme spokojeni,“ řekl místostarosta Mgr. Jiří Řezníček.

1110kontejnery2

V obou případech byly zvoleny tři nádoby systému Molok na papír (5 m3), sklo (3 m3) a plast (5 m3), při vývozu vyzdvihované zvedacím zařízením. Konstrukce a mechanismus obou typů kontejnerů je shodně navržen na desítky let provozu. Liší se tedy jen tvarem a designem zevního obalu. Zakázka o celkové ceně 845 988 Kč vč. DPH byla realizována firmou GKR STAVBY, s. r. o.

Roudnice se však stále potýká s bezohledným odkládáním odpadu nejen v blízkosti některých z těchto moderních stanovišť, ale i běžných kontejnerů. Jedno z takových míst se nachází právě nedaleko Mlýnské ulice u budovy gymnázia.

"Bohužel se stále častěji setkáváme s bezohledností občanů, kteří odpad ledabyle odkládají vedle kontejnerů v proluce u gymnázia. Paradoxně přitom nevyužívají nového stanoviště v Mlýnské ulici. Snažíme se veřejnosti v tomto směru vyjít maximálně vstříc, proto již došlo k vyjednání posunu zákazové značky Povodí Labe, která dosud bránila vjezdu až k nim," uvedl místostarosta Řezníček.

1110kontejnery3

Hlavním opatřením, které by v tomto mělo přinést změnu, má být využití mobilních kamerových bodů městské policie. K jejich použití za tímto účelem došlo poprvé v lokalitě Na Čihadlech a nyní by měly být umisťovány i do dalších problematických míst.

"O pořádek se sice pravidelně starají pracovníci Roudnických městských služeb, nicméně nepovažuji to za řešení. Vzhledem k množství a složení odpadu, které kolem sběrných míst nacházíme, je patrné, že se nejedná jen o bezohlednost běžných občanů, ale i místních podnikatelů. Odpad z provozoven na tato místa, tím spíše mimo sběrné nádoby, rozhodně nepatří. Nasazení kamer snad alespoň některé z nich přiměje se příště zamyslet, jak s ním nakládají," dodal místostarosta.

1110kontejnery4

4x foto zdroj: www.roudnicenl.cz

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací