Pátek 20. září 2019
Svátek má Oleg

Most - Olympijský festival v roce 2024 by se mohl konat u jezera Most. Město o tom jednalo s Českým olympijským výborem. Do města, nebo k jeho okraji, to může přivést i desetitisíce lidí.

Původně se uvažovalo, že by tu mohl být festival už při olympiádě v příštím roce. Vývoj stavebních prací u jezera ale nedává záruku, že budou stavby hotovy a předány do termínu letních olympijských her 2020.

Radní vzali tyto informace na vědomí a doporučili zastupitelům vzít na vědomí záměr uspořádat Olympijský festival v areálu jezera Most v roce 2024. To bude olympiáda v Paříži.

Nejde o zcela levnou záležitost, náklady na park se odhadují až na čtyřicet milionů, jenom část z nich by ale platilo město. Na druhou stranu se dá počítat i s finančním přínosem takového olympijského parku a část jeho infrastruktury může navíc po skončení zůstat na místě k dalšímu využití. Další místa olympijských festivalů v Česku v roce 2024 nejsou známa.

Co je Olympijský festival? Jde o místo, kde se setkávají sportovní nadšenci, aby fandili českým sportovcům v dějišti her, aktivně si tam mohou lidé také zasportovat. Olympionici tam také jezdí mezi návštěvníky po svém návratu.

Prezentují se na něm různé sportovní disciplíny. Vloni se podobná akce konala v Brně a Ostravě u příležitosti zimních olympijských her. K letním v roce 2016 se konal festival na Lipně, olympijský park vznikl také v Pardubicích, Ostravě a Plzni. Dohromady přitáhly milion návštěvníků.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací