Úterý 19. listopad 2019
Svátek má Alžběta

Litoměřice - „Cyklo-běh za Českou republiku bez drog“ měl v pátek dopoledne zastávku v Litoměřicích. Akce je svým rozsahem a intenzitou největší pravidelnou protidrogovou kampaní spojenou se sportem.

Dvanáctidenní trasa dlouhá 1100 kilometrů propojila celkem 39 českých a moravských měst. Cílem organizátorů je osvětou snížit výskyt drog ve společnosti a upozornit na drogovou negramotnost u dětí a mládeže.

V Litoměřicích se akce zúčastnili a sportovce při startu etapy symbolicky doprovodili žáci druhého stupně Základní školy Na Valech. „Pro děti byla připravena přednáška, během níž se dozvěděly, co přesně drogy jsou a co způsobují. Vzdělaní je jedinou nadějí, která vede ke snížení zneužívání drog ve společnosti,“ seznámil s programem a charakterizoval akci Lukáš Bechyně, výkonný ředitel občanského hnutí „Řekni ne drogám – řekni ano životu“. Desetičlenný tým mimo jiné představil zástupcům vedení Městského úřadu v Litoměřicích v čele s tajemníkem Milanem Čigášem a koordinátorkou Zdravého města Litoměřice a MA21 Irenou Vodičkovou Hubbardův detoxikační program pro drogově a alkoholově závislé fungující výhradně bez použití náhražkových drog. Zástupci radnice také podepsali Prohlášení o postoji k řešení problematiky drog, čímž se Litoměřice připojily k cíli měst a obcí bez drog. „Jsme rádi, že jsme mohli být součástí a že naše město bylo zařazeno na trasu. Rádi bychom s organizací spolupracovali i nadále a nabídli prostřednictvím Zdravého města Litoměřice spolupráci všem zájemcům – jak problémovým skupinám, tak třeba rodičům, učitelům nebo vychovatelům,“ doplnila Irena Vodičková.

Akci již po sedmnácté organizuje občanské hnutí „Řekni ne drogám – řekni ano životu“ pod záštitou Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu Parlamentu ČR. Cyklo-běh se koná u příležitosti Mezinárodního dne boje proti drogám, který připadá na 26. červen. Maraton byl slavnostně zahájen v pondělí 10. června v Orlové a končí dnes v Praze.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací