Sobota 7. prosinec 2019
Svátek má Ambrož a Benjamín

Litoměřice - Kompostéry zdarma nabízí město Litoměřice svým obyvatelům. O jejich nákupu rozhodla minulý týden rada města. Litoměřický městský úřad tak vychází vstříc obyvatelům a zároveň se snaží o omezení používání dosud hojně využívaných big bagů (velkoobjemových vaků).

Zájemci, kteří se přihlásí, získají kompostéry do svého vlastnictví. „Podmínkou pro podání žádosti je trvalé bydliště v Litoměřicích, nulové dluhy vůči městu a pozemek v osobním vlastnictví nacházející se v katastru Litoměřice nebo Pokratice,“ vysvětlil Pavel Gryndler, vedoucí Odboru životního prostředí Městského úřadu v Litoměřicích s tím, že již nyní eviduje asi 30 žádostí.

Kompostéry mají objem 1 kubík, jsou z pozinkovaného profilovaného plechu. Jde o stavebnicový systém, který je snadno demontovatelný. Dají se také snadno rozšířit o další stejně velkou část, tu si však již zájemci musí zakoupit sami přímo u dodavatele, společnosti Meva, a.s. Kompostér je možné vidět na Městském úřadě Litoměřice, odboru životního prostředí, Pekařská 2, třetí patro.

Žadatelé se mohou hlásit do konce srpna na odboru životního prostředí u sl. Slabochové – tel. 416 916 175, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací