Pátek 28. únor 2020
Svátek má Lumír

Lovosice - V sobotu 21. září se v Lovosicích uskuteční významný cyklistický závod s názvem „Kritérium nadějí“, který by rád navázal na bohatou historii lovosické cyklistiky, která sahá až do roku 1965. Podnik pořádá Cyklistický klub JH Lovosice, z.s. a záštitu nad ním převzal starosta města Milan Dian.

Rozhodně se nebude jednat jen o místní soutěž. „Závod je zařazen do Českého poháru v silniční cyklistice pro rok 2019, a jelikož se jedná o nejvyšší celostátní soutěž, můžeme se těšit na špičky české cyklistiky z celé republiky,“ prozradil Jaroslav Harvánek ml. z CK JH Lovosice, jeden z pořadatelů soutěže. Jako hosté byli pozváni legendy tohoto sportu: Jan Smolík (vítěz Závodu míru z roku 1964, účastnil se také závodů v Lovosicích rok 1966), Ján Svorada (vítěz závěrečné etapy na Tour de France), Jiří Dáler (olympijský vítěz z Tokia 1964), Pavel Doležel (vítěz závodu Okolo Skotska 1965), Vlastibor Konečný (bronz na olympijských hrách v Moskvě), Pavel Konečný (reprezentant ČSSR, v sedmdesátých letech trenér lovosických cyklistů), Jiří Konečný (reprezentant ČSSR a bývalý člen lovosického oddílu) a Břetislav Souček (reprezentant ČSSR).

Trať závodu povede ulicemi Školní, Sady pionýrů, Tovární, 8. května a Osvoboditelů. Bude se jednat o uzavřený okruh se startem a cílem na Václavském náměstí. V tomto prostoru budou umístěny dva stánky s občerstvením včetně nápojů jak pro závodníky, tak i pro diváky.

V rámci tohoto podniku proběhne také náborový závod dětí a autogramiáda Jana Smolíka. „Pevně věříme, že se bude jednat o důstojnou oslavu návratu lovosické cyklistiky na výsluní. Srdečně zveme nejen příznivce tohoto sportu, ale i širokou veřejnost,“ dodal Harvánek.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací