Pátek 28. únor 2020
Svátek má Lumír

Litoměřice - Vítězný projekt letošního participativního rozpočtování už slouží dětem. V pondělí bylo slavnostně otevřeno nové hřiště v areálu Základní školy Havlíčkova v Litoměřicích.

Smyslem projektu, který získal v anketě nejvíc hlasů, bylo poskytnout dětem příležitost k zábavě, a také rozvoji motorických schopností, koordinaci těla a zvýšení fyzické zdatnosti. V zahradě školy proto vyrostly herní prvky - například houpačka, lanová šplhací věž, pískoviště a další. Škola akci financovala zčásti z prostředků participativního rozpočtu, zčásti z vlastních peněz. „Jsme moc rádi, že se nápad podařilo zrealizovat, hřiště nyní může sloužit jak žákům, tak i veřejnosti,“ uvedla Blanka Ježková, ředitelka ZŠ Havlíčkova.

V letošním participativním rozpočtování se utkaly čtyři projekty. Kromě toho vítězného se o přízeň hlasujících ucházel nápad s názvem „Naučná stezka na Mostné hoře“, který měl za cíl rozvíjet vztah dětí k přírodě, a dále „Discgolfové hřiště“, jež mělo za cíl podpořit nové moderní sportovní aktivity ve městě. Čtvrtým letošním přihlášeným projektem pak bylo „Lelkování v Litoměřicích“, které počítalo s vytvořením odpočinkové zóny umístěním houpacích sítí do parků.

0910detidc2

Zdroj: www.litomerice.cz

V rámci participativního rozpočtování město uvolňuje každoročně 200 tisíc korun pro návrhy veřejnosti na zlepšení veřejného prostoru. V předchozích ročnících byla v rámci této akce vybudována lanová dráha na Mostné hoře, „Bosá stezka“ v areálu ZŠ školy U Stadionu, či Zelená oáza ve dvoře školy Lingua Universal. Nové hřiště u ZŠ Havlíčkova je čtvrtým zrealizovaným projektem. Všechny jsou určené dětem, což je dobře,“ zhodnotil Petr Hermann, předseda Nároční sítě Zdravých měst ČR, který stál u zrodu participativního rozpočtování v Litoměřicích.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací