Neděle 11. duben 2021
Svátek má Izabela

Žatecko - Žatecký závod na výrobu pneumatik společnosti Nexen Tire začal poprvé dodávat pneumatiky na první výbavu vozů Hyundai. Na pláštích N'FERA Primus nyní z výrobních linek vyjíždí vozy Hyundai Tucson. Jde o významný milník pro evropskou produkci Nexen Tire od otevření českého závodu v roce 2019.

Přední světový výrobce pneumatik Nexen Tire oznámil, že od ledna začal ze svého českého závodu dodávat pneumatiky na první výbavu automobilů Hyundai. Plášti Nexen jsou tak přímo z výroby osazeny vozy Hyundai Tucson čtvrté generace.

Navzdory pandemii COVID-19 český závod Nexenu u Žatce stabilizoval svou výrobu a dodávky plášťů N'FERA Primus pro Hyundai jsou nyní historickým milníkem od otevření závodu v roce 2019.

Prémiové pneumatiky N’FERA Primus se mohou pochlubit vynikajícím brzdným výkonem, mimořádným odvodněním vody a dobrou ovladatelností, která přináší stabilní zážitek z jízdy. Pláště jsou vyráběny na míru v rozměrech 215 / 65R17, 235 / 55R18 a 235 / 50R19 pro čtvrtou generaci vozu Hyundai Tucson, který je prodáván na trzích Středního východu, Afriky a Latinské Ameriky.

Nexen Tire dodává pneumatiky na první výbavu automobilkám po celém světě od roku 2012. Loni firma zahájila spolupráci s Volkswagenem, letos s Audi a dalšími špičkovými výrobci automobilů.

Závod Nexenu v Žatci je strategicky umístěn v srdci Evropy, což mu umožňuje plnit rostoucí požadavky v celém regionu. Díky tomu má firma přístup k přibližně třiceti automobilkám v okruhu 400 km. Se stabilizací své evropské produkce bude Nexen Tire nadále zvyšovat svoji přítomnost na trhu rozšiřováním nabídky pneumatik pro první výbavu nových automobilů.

O společnosti Nexen Tire

Jihokorejská společnost, založená v roce 1942, je světovým výrobcem pneumatik se sídlem v Jižní Koreji. Společnost patří mezi nejrychleji rostoucí výrobce pneumatik na světě. Je aktivní v přibližně 150 zemích po celém světě a má čtyři výrobní závody – dva v Koreji (Yangsan a Changnyeong), jeden v Číně (Čching-tao) a čtvrtý závod u Žatce v České republice, který spustil provoz v roce 2019.

Společnost Nexen Tire vyrábí pneumatiky s vyspělou technologií a špičkovým designem pro osobní vozidla, SUV a lehké nákladní automobily. Společnost dodává své výrobky jako originální díly pro řadu světových výrobců automobilů. V roce 2014 společnost jako první výrobce pneumatik na světě získala čtyři nejprestižnější ceny za design. Více informací naleznete na webu http://www.nexentire.com/cz/.

 

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací