Středa 30. listopad 2022
Svátek má Ondřej

Ústecký kraj - Do soutěže o nejlepší novinku roku 2021 nominovala veřejnost čtyři turistické počiny. Jako každý rok, i tentokrát bylo rozhodování velmi těžké. Každá z nominovaných novinek je pro turisty atraktivní a svědčí o tom, že Krušné hory a města v podhůří nabízí návštěvníkům TOP zážitky.

V soutěži Krušnohorská „NEJ“ si poměřují síly novinky z cestovního ruchu, které nejvíce oslovily veřejnost. Ta také první tři měsíce roku pravidelně nominuje to nejlepší, co je v Krušnohoří nově k vidění či k zažití, až do konce srpna daného roku pak mají lidé možnost poslat hlas svému favoritu. Soutěž se v Krušnohoří stala tradicí. Pro organizátory akcí a investory se jedná o prestižní záležitost, při které se jim dostane ocenění především od těch, pro které vše připravují a plánují. Vzájemně se inspirují a potvrdí si, že jdou správným směrem. Že jejich iniciativa se lidem líbí a do Krušných hor je přiláká. Soutěž Krušnohorská „NEJ“ je výjimečná tím, že jak nominace, tak i samotné hlasování je výhradně na turistech, odborná veřejnost do hlasování nijak nezasahuje. Pro vítěze, ale vlastně pro všechny nominované, je účast v soutěži signálem, že se jejich práce lidem líbí a baví je. To je to největší ocenění. Nicméně pro vítěze jsou připravené i další ceny včetně propagace.

Stejně jako dva předchozí ročníky, i ten letošní ovlivnila opatření související s pandemií koronaviru. Máme za sebou další sezónu, kterou negativně ovlivnila covidová opatření. Turistický ruch na covid doplácí. Letos navíc cestovní ruch a s ním související služby ovlivnila energetická krize a vysoká inflace. Každý, kdo je v této situaci ochotný věnovat peníze i čas rozvoji svého podnikání v oblasti turismu, potřebuje podporu a pomoc. Soutěž Krušnohorská „NEJ“ pomáhá s tím nejdůležitějším – s propagací. Letos veřejnost nominovala čtyři novinky za rok 2021.

SELSKÝ DVŮR BRAŇANY považuje 48 % hlasujících za nejvýznamnější počin roku 2021. Vítězem je bývalá hospodářská usedlost, která prošla kompletní rekonstrukcí. Stříbrnou pozici obsadilo PODKRUŠNOHORSKÉ TECHNICKÉ MUZEUM - DŮLNÍ VLÁČEK (ZÁVĚSNÁ DŮLNÍ DRÁŽKA). Na třetí místo zvolila veřejnost VEČERNÍ LYŽOVÁNÍ VE SKIAREÁLU KLÍNOVEC. Na čtvrtém místě skončil POŠTOVNÍ ARŠÍK V ŘADĚ "KRÁSY NAŠÍ VLASTI".

Soutěž se konala pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Jana Schillera.

SPO-NA je spojením čtyř subjektů, které spolupracují na propagaci a rozvoji cestovního ruchu v oblasti východních Krušných hor a Mostecka. Na deklaraci o společném postupu v cestovním ruchu se shodly Destinační agentura Krušné hory, Okresní hospodářská komora Most, Hospodářská a sociální rada Mostecka a Euroregion Krušnohoří.

Účast německé strany

Sdružení SPO-NA oslovila opět německou stranu, aby se k soutěži připojila a vybrala nejúspěšnější turistický projekt na saské straně Krušnohoří, ale i v letošním roce se tak bohužel nestalo. Sdružení tedy navrhlo na základě svých dlouholetých zkušeností ocenit park miniatur Klein-Erzgebirge v Oederanu, jehož jednatel Horst Drichelt se zúčastní slavnostního aktu, kde bude zároveň některé miniaturní stavby prezentovat. V parku, který je neustále doplňován, se nachází také velké množství modelů českých známých staveb.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist