Pátek 22. březen 2019
Svátek má Leona

Lovosice - Lovosické koupaliště otevře návštěvníkům brány v pátek 15. června v 9:00 hodin. Letošní sezóna bude vylepšena novým zázemím jak pro personál, tak pro návštěvníky. Vybudován byl jednopodlažní objekt občanského vybavení.

V budově je umístěna pokladna, prostor pro plavčíka, kiosek s občerstvením a skladem, sociální zařízení pro muže a ženy včetně bezbariérové kabiny a převlékací kabiny. Objekt má požární signalizaci a elektronické zabezpečení. Materiál použitý pro vyzdívky byl zvolen tak, aby odolal případným povodním. Před budovou vznikla zpevněná plocha ze zámkové dlažby, kde je umístěno posezení se slunečníky. Herní sestava koupaliště byla doplněna o dvě nové houpačky.

V minulé sezóně se velmi osvědčilo půjčování lehátek. Původně jich bylo deset, pro letošek provozovatel dokoupil dalších deset kusů. Lehátka jsou plastová a mají polohovatelnou horní část. Jejich zapůjčení stojí 50,- korun na celý den.

Zájemci si mohou objednat také beachvolejbalové hřiště. Stojí 100,- Kč na hodinu a zamluvit si ho můžete od 7 do 21 hodin na telefonu 733 713 173. Rozměry celého hřiště jsou 22 x 12 m, samotná hrací plocha na beach volejbal je 16 x 8 m. Hřiště splňuje parametry pro profesionální hrací plochu. Sloupky na síť jsou odnímatelné, díky čemuž se hřiště dá využít i na jiné sporty, jako je například plážový fotbal nebo házená.

„Při zařizování objednávky si domluvíte hodinu a jaký sport chcete hrát a obsluha koupaliště vám pak vydá míč a případně odmontuje sloupky. Platba bude provedena na místě u kasy koupaliště,“ upřesnil Stanislav Hruza, ředitel Technických služeb města Lovosice.

Lovosické koupaliště je v sezóně otevřeno denně od 9 do 19 hodin. V případě nepříznivého počasí se ovšem může stát, že tomu tak nebude. Další možností je, že se otevírací doba posune. Za hezkého počasí může být prodloužena až do 20 hodin. Informace o aktuálním stavu bude město zveřejňovat na facebooku: Lovosice – profil města. Nicméně ne vždy je aktualizaci možné provést, například o víkendu a ve svátek. V případě, že meteorologové předpovědí bouřky nebo nízké teploty, je pravděpodobné, že se koupaliště neotevře.

Vstupné pro dospělou osobu činí 50,- Kč, děti a senioři mají vstupné o polovinu levnější, tedy 25,- Kč.

Koupaliště poničily povodně v roce 2013, poté nefungovalo tři roky. Do spuštění provozu v roce 2016 město investovalo 3,5 milionu korun. V prvním roce otevření bylo v provozu celkem 74 dní. Denní návštěvnost se pohybovala kolem 155 osob, dvě třetiny z toho tvořily děti. V roce 2017 město do provozu investovalo dalších 1,8 mil. Kč za předúpravnu vody, díky které se nemusí bazény napouštět vodou z vodovodního řadu. Přibylo také beachvolejbalové hřiště. Loňská sezóna byla chladnější, koupání bylo možné s přestávkami od 23. června do 30. srpna, dohromady však pouze 40 dnů. Za vstupné se celkově vybralo 252 673,- Kč, což představovalo 3 050 dospělých a 4 007 návštěvníků se sníženým vstupným. Úpravou vody se podařilo na provozu ušetřit zhruba 250 tis. Kč.

Do letošního vylepšení bylo investováno zhruba na 3,5 mil. Kč. Všechny tyto investice byly zcela hrazeny z městské kasy.

V pátek 20. července se zde uskuteční 3. ročník akce s názvem „Bazén party“. Součástí bude hudební produkce, pohybová cvičení, atrakce pro děti a další lákadla.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací