Úterý 23. červenec 2019
Svátek má Libor

Litoměřice - Úředníci společnými silami objeli na kole Českou republiku více než třikrát dokola. Takovou vzdálenost totiž společnými silami najelo celkem 10 zaměstnanců Městského úřadu v Litoměřicích, kteří se zapojili do soutěže „Úředník na kole“.

Celkem 7418 kilometrů najeli za období od června do konce srpna. Podpořili tak zdravější a ekologičtější způsob dopravy. V úterý se zúčastnění cyklisté dočkali slavnostního předávání cen.

Soutěž se letos konala už potřetí. Absolutní vítězkou se s počtem najetých 2056 kilometrů stala Monika Čapková, loňská stříbrná závodnice. Jak sama uvádí, kolo je její život. „Kilometry jsem nasbírala převážně ve svém volném čase v rámci tréninku po Českém středohoří. Nejraději jezdím na Dlouhém vrchu,“ prozradila Monika Čapková a dodala, že již nyní se připravuje na akci konanou v rámci Evropského týdne mobility – MTB tour České středohoří. Kromě ní přesáhla hranici dvou tisíc kilometrů už jen Šárka Pěkná. Ostatní účastníci se pohybovali v rozmezí od 104 do 906 najetých kilometrů. „Pro přepravu do zaměstnání kombinuji kolo a vlak, navíc jezdím na kole i během víkendů,“ podělil se o svou taktiku například Jan Jaroš s 906 najetými kilometry.

Ocenění v podobě dárkových poukazů a doplňků na kolo převzali účastníci v obřadní síni litoměřické radnice z rukou starosty města Ladislava Chlupáče, tajemníka městského úřadu Milana Čigáše a koordinátorky Zdravého města Litoměřice, která měla akci na starosti, Ireny Vodičkové. Ta zároveň přislíbila pokračování soutěže, možná s upravenými pravidly, i v příštím roce.

Aktuálně

Co se chystá

Lidé

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2018 | e-litoměřice.cz | Linelab.cz TOPlist

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací